Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: TPS Rumia lepsze od beniaminka z Legionowa

I liga: TPS Rumia lepsze od beniaminka z Legionowa

Siatkarki z Rumii odniosły kolejne zwycięstwo w tym sezonie Tym razem pewnie pokonały beniaminka z Legionowa 3:0. Kluczem do zwycięstwa zespołu z Pomorza była dobra gra zagrywką i wysoka skuteczność w bloku i ataku.

Jerzy Skrobecki (trener TPS Rumia): Wbrew pozorom nie był to najłatwiejszy przeciwnik. Myślę, że możemy się cieszyć i z poziomu meczu, i z wyniku jaki osiągnęliśmy. Z tego co widziałem po rozgrzewce dziewczyny naprawdę były silne i szybkie. O losach tego meczu najprawdopodobniej zadecydował pierwszy set. Dziewczyny objęły zdecydowane prowadzenie i je utrzymały. Różnicą 7 punktów rozstrzygnęliśmy tego seta na swoją korzyść. I dobrymi blokami, i zdecydowanym kończącym atakiem, i dobrze wykonywaną taktycznie zagrywką.

Kinga Kasprzak: – Ja bardzo się cieszę, że dziś w końcu zaczął funkcjonować środek, którym zdobyłyśmy dzisiaj sporo punktów. Legionovia nie miała dzisiaj strasznie trudnej zagrywki i dlatego było łatwiej nam przyjmować. Chciałam podziękować kibicom, że przychodzą tak licznie, dopingują nas, wspierają. Dziękuję i liczę, że będziecie częściej przychodzić na nasze mecze i równie dobrze wspierać jak w tym.

Anna Brodacka: Grało się dobrze, zaczęłyśmy od punktów bezpośrednich z zagrywki. Bardzo fajnie nam się ułożył ten mecz. W drugim secie troszeczkę miałyśmy kłopotów, ale to tylko dlatego, że wkradło się trochę nerwowości. Ustabilizowałyśmy naszą grę i dzięki temu wygrałyśmy 3:0.

EC Wybrzeże TPS Rumia – LTS Legionovia Legionowo 3:0
(25:18, 25:21, 25:14)