Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: AZS KSZO udzielił srogiej lekcji Budowlanym

I liga K: AZS KSZO udzielił srogiej lekcji Budowlanym

Aż takiej różnicy klas pomiędzy zespołami nie spodziewali się kibice Budowlanych Toruń. W środę ich zespół został rozgromiony przez AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Tak słabo torunianki w tym sezonie jeszcze nie grały.

Zespół gości rozpoczął od mocnego uderzenia, zdobywając cztery punkty z rzędu. Wprawdzie torunianki wyrównały i do stanu 7:7 prowadził jeszcze wyrównany mecz, to później rozpoczął się dramat podopiecznych Mariusza Soi. Siatkarki w pomarańczowych strojach zdobywały punkt za punktem, skutecznie blokując i przede wszystkim zagrywając. Seriami zdobywane punkty pozwoliły podopiecznym Romana Murdzy na wypracowanie w pierwszym i drugim secie ponad dziesięciopunktowej przewagi. W końcówkach tych partii do boju zrywały się gospodynie, dzięki czemu uniknęły blamażu i przekroczyły granicy 15 punktów.

Siatkarki AZS KSZO świetnie grały na siatce, najlepsza na boisku Aleksandra Król raz za razem skutecznie atakowała przy biernej postawie torunianek. Nieliczne ataki gospodyń nadziewały się na blok lub lądowały w aucie. Przewagę na boisku ostrowczanki udowodniły w trzecim secie,  skutecznie zniechęcając zespół Budowlanych do gry. AZS KSZO wygrał tego seta do 8 (sic!), a większość z tych ośmiu punktów Budowlane zdobyły po… błędach przeciwniczek. – To był nasz najgorszy mecz odkąd pracuję w Toruniu. Nie wiem nawet co mam powiedzieć, nie mam pojęcia co się stało. Mieliśmy walczyć o zwycięstwo, ale dziewczyny zagrały bez determinacji, bez zaangażowania – przyznał o meczu cytowany przez Gazetę Pomorską trener Mariusz Soja.

Już w najbliższą sobotę zespół Budowlanych czeka kolejny trudny sprawdzian. Podopieczne trenera Soi wyjeżdżają do Sopotu na mecz z przewodzącym ligowej tabeli Treflem. W 13. kolejce I ligi siatkarek AZS KSZO Ostrowiec Św. pauzuje.

Budowlani Toruń – AZS KSZO Ostrowiec Św. 0:3

(17:25, 18:25, 8:25)

Budowlani: Szulc, Soja, Cabańska, Liss, Kowalska, Sobczak, Januszewska (libero) oraz Wiśniewska, Wierciszewska, Lewandowska i Weder
AZS KSZO: Łunkiewicz, Brojek, Król, Kosiorowska, Wardzińska, Związek, Soja (libero)