Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Avia gra swoje i wygrywa

I liga: Avia gra swoje i wygrywa

fot. archiwum

Avia Świdnik w 12. kolejce I ligi mężczyzn pokonała wicelidera tabeli - zespół Farta Kielce. - Żadnemu z nas nawet nie przyszło na myśl, że odniesiemy sukces już w trzech partiach - powiedział po tym pojedynku Jakub Guz, przyjmujący świdnickiej drużyny.

Wygrana 3:0 dała Avii kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Dzięki temu świdniczanie tracą do Farta już tylko dwa „oczka". Dodatkowo było to także siódme zwycięstwo Avii z rzędu. – Wyjaśniliśmy sobie wszystko, co było niejasne, usunęliśmy wszystkie zgrzyty. Teraz jeden za drugiego skoczyłby w ogień, wiemy, co chcemy robić na parkiecie, po co gramy i to robimy, najlepiej jak tylko umiemy – mówił Jakub Guz w rozmowie dla „Dziennika Wschodniego".

W weekend podopieczni trenera Krzysztofa Lemieszka zagrają u siebie z Orłem Międzyrzecz, a Fart Kielce pojedynek z AZS-em Nysa odbędzie dopiero w styczniu z powodu udziału w Pucharze Polski. Dzięki temu świdniczanie będą mieli okazję, przynajmniej na moment, przegonić kielczan w tabeli.

Z pewnością szkoleniowiec przygotuje swoich podopiecznych do meczu z Orłem, ale, jak podkreśla Jakub Guz, zespół kieruje się w swojej grze podstawową zasadą: – Po prostu gramy konsekwentnie swoją siatkówkę. Taka taktyka przynosi efekty.Z Jakubem Guzem rozmawiał Jarosław Czępiński

źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved