Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Frantz Granvorka: Ziraat to ambitny klub

Frantz Granvorka: Ziraat to ambitny klub

fot. archiwum

Ziraat Bankasi Ankara jest jednym z reprezentantów Turcji w rozgrywkach Challenge Cup. Czołowym zawodnikiem tego klubu jest Francuz - Frantz Granvorka. - Znalazłem tu dobrych ludzi, dobrą drużynę. To ambitny klub - twierdzi atakujący.

Jesteś w Turcji drugi sezon. Jak ci się podoba w Ziraacie?

Frantz Granvorka:W zasadzie nie jest to dla mnie drugi sezon, ponieważ poprzedni sezon rozpocząłem w Taranto, ale klub miał problemy i w lutym przeniosłem się do Turcji. Znalazłem tu dobrych ludzi, dobrą drużynę. To ambitny klub. A to jest to, co lubię.

Poprzedni sezon zakończyliście na 4. miejscy. Jakie są cele na obecny?Zespół został zbudowany, aby wygrać przynajmniej jedne rozgrywki: Puchar Turcji, Challenge Cup lub mistrzostwo kraju. Myślę, że ma na to duże szanse, a wszyscy pracują, aby osiągnąć wyznaczony cel. To bardzo ważne, aby osiągnąć pewność siebie.

Kto jest teraz waszym głównym rywalem do tytułu mistrza Turcji?

Największymi rywalami są: Arkas Izmir, Istanbul – IBB, Fenerbahce i Galatasaray. Także drugi klub z Anakry – Halkbank – powinien walczyć, ale ma pewne problemy, a jego zawodnicy nie grają tak, jak wszyscy oczekiwali.

Mówisz wieloma językami. Po turecku też?

Uczę się tureckiego, aby się integrować, ale różni się on od języków, które znam i sprawia mi trudności. Aby nauczyć się włoskiego potrzebowałem kilku miesięcy. Turecki będzie wymagał więcej czasu.

źródło: inf. własna, volleycountry.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved