Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Domonik: Przegraliśmy na własne życzenie

Damian Domonik: Przegraliśmy na własne życzenie

fot. archiwum

Akademicy z Nysy ulegli wczoraj Morzu Bałtyk 2:3. Mimo, że prowadzili już 2:1, to nie zgarnęli kompletu punktów. - W czwartym secie prowadziliśmy, ale nie udało nam się dowieźć tej przewagi do końca i zwyciężyć za trzy punkty - mówi Damian Domonik.

Ewa Koperska: Jaki był pana zdaniem powód waszej porażki?

Damian Domonik: Przegraliśmy na własne życzenie. Popełnialiśmy bardzo dużo własnych błędów. W czwartym secie prowadziliśmy, ale nie udało nam się dowieść tej przewagi do końca i zwyciężyć za trzy punkty. Dwóch też się nie udało zdobyć.

W drugim i trzecim secie fantastycznie trzymaliście siatkarzy Morza blokiem, ale w końcówkach to oni odrabiali straty i niebezpiecznie się zbliżali. Z czego to wynikało?– Na pewno rozluźniliśmy się trochę niepotrzebnie. Prowadziliśmy wysoko, a przeciwnicy nas dochodzili. Nie było może nerwowej końcówki, ale dochodzili nas na parę punktów. Dobrze graliśmy blokiem. Na treningach kładziemy na to duży nacisk. Takie sety trzeba doprowadzać do końca jak najszybciej, a nie wprowadzać w swoje szeregi rozluźnienia, a co za tym idzie prostych błędów, bo można szybko przegrać 3:0.

Jesteście zespołem, który walczy wraz z Morzem o utrzymanie, Chyba ta porażka jest dla was bolesna?

– Na razie nie walczymy o utrzymanie tylko o jak najlepsze miejsce w tabeli. Do ósemki, która gwarantuje utrzymanie niewiele nam brakuje. Jeszcze druga runda przed nami i wierzę, że znajdziemy się poza strefą walczącą o utrzymanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved