Strona Główna > Aktualności > inne > PŚ w siatkówce na stojąco: Porażka i dwa zwycięstwa Polaków

PŚ w siatkówce na stojąco: Porażka i dwa zwycięstwa Polaków

W poniedziałek rozpoczął się Puchar Świata w siatkówce na stojąco organizowany przez Światową Organizację Siatkówki Niepełnosprawnych (WOVD). Na inaugurację reprezentacja Polski musiała uznać wyższość ekipy Kambodży i przegrała 1:3.

Podczas pierwszego dnia rozegrano po jednym meczu. Zwycięstwa odniosły ekipy Kambodży, Niemiec i Indii. Polscy siatkarze w pierwszym meczu zagrali dobrze w pierwszym i drugim secie, jednak w dwóch kolejnych zdecydowanie przeważali gracze z Kambodży.

Polska – Kambodża 1:3
(22:25, 34:32, 11:25, 16:25)

Niemcy – Słowacja 3:1
(25:19, 25:21, 21:25, 25:19)

Indie – Malezja 3:2
(23:25, 25:13, 25:15, 18:25, 15:8)

Podczas drugiego dnia rywalizacji polscy siatkarze triumfowali w dwóch spotkaniach. Zarówno z Malezją, jak i z Indiami wygrali bez straty seta. Z kolei Niemcy rozbili zespół narodowy Malezji.

(20:25, 25:17, 25:21, 13:25, 15:10)

Reprezentacja Polski na Puchar Świata 2009: Maciej Lepiato, Piotr Matuszkiewicz, Jacek Moliski, Piotr Moszczyński, Adam Stępień, Bartłomiej Synowiec, Artur Wąsowicz, Michał Wypych, Bartosz Żok. Trener: Janusz Krulikowski.