Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Maciej Nowak: Nie podjęliśmy maksymalnej walki

Maciej Nowak: Nie podjęliśmy maksymalnej walki

fot. archiwum

W 13. kolejce grupy 3. II ligi mężczyzn Pekpol Ostrołęka pokonał Ósemkę Siedlce 3:0. Pojedynek podsumowali Karol Hachuła - atakujący Ósemki, kapitan Ostrołęki-Paweł Pietkiewicz oraz trenerzy obu zespołów Maciej Nowak i Andrzej Dudziec.

Ostatni mecz z UW Warszawa zagraliście świetnie a teraz nagle przegrana 0:3. Co było tego powodem?

Karol Hachuła: W przeciwieństwie do poprzedniego meczu w tym najsłabiej nam wychodziło przyjęcie. W naszej grupie nie ma typowych przyjmujących. Jeżeli nie ma przyjęcia gra się nam nie klei.

Dzisiaj najwyraźniej nie mogliście się przebić przez ostrołęcki blok, to wynikało ze słabego przyjęcia?– Przyjęcie było trzy metry od siatki, do tego dochodziła słaba wystawa, kończyło się to autem lub blokiem. Ciężko gra się bez przyjęcia.

Siedleccy kibice jeżdżą za wami wszędzie, byli w Radomiu, Warszawie, teraz niewielka grupa przyjechała tutaj. Dodają wam sił podczas meczu?

To prawda. Słychać ich podczas gry. Jest to bardzo przyjemne. Cieszymy się, że wierzą w nas, chociaż przegrywamy i chwała im za to. Postaramy się następne mecze już wygrać.


Na siedleckim parkiecie ulegliście Ósemce 0:3, dzisiaj pewnie zwyciężyliście. Co o tym zadecydowało?

Paweł Pietkiewicz: W październiku zagraliśmy innym składem, który cały czas się krystalizuje.

Umocniliście dzisiaj swoją pozycję lidera pokonując Ósemkę. Czy była jakaś presja na wynik przed meczem?

– Na pewno oczekiwaliśmy, jak zawsze, zwycięstwa. Przed takim silnym zespołem, jakim jest Ósemka presja jest zawsze.

Waszym celem jest awans do I ligi, chyba wszystko jest na najlepszej drodze?

– Na pewno takie wyniki napawają optymizmem. Czy zmierzamy do I ligi? Na pewno będziemy robić wszystko żeby tak się stało a czy się uda zobaczymy.


Ostrołęka dzisiaj nie zawiodła ale w pierwszej fazie rozgrywek uległa Ósemce w Siedlcach. Czym była spowodowana tamta porażka?

Andrzej Dudziec: To był splot okoliczności i tym podobnych rzeczy: akurat byliśmy w dołku, ponieważ odbyliśmy bardzo ciężki mecz w Radomiu, który na szczęście wygraliśmy w tie-breaku. Powinniśmy go wygrać 3:1 bez żadnych problemów. Na naszym parkiecie rozegraliśmy również trudny mecz z Białołęka, na szczęście wygrany. Miał on miejsce w niedzielę. Później mieliśmy dwa dni odpoczynku i w środę graliśmy w Siedlcach. Gdyby mecz z Ósemką odbył się dzień później wynik mógłby być inny. Nie ubliżając chłopakom z Siedlec, zagrali wspaniały mecz. Po prostu wtedy nie dali nam żadnych szans.


Wcześniej Ósemka wygrała 3:0, teraz wynik się odwrócił. Co się stało?

Maciej Nowak : Dzisiaj wygrała lepsza drużyna. My byliśmy zdecydowanie lepsi u siebie. W dzisiejszym spotkaniu przeciwnik był lepszy. Mogliśmy troszeczkę więcej powalczyć może by się coś jeszcze udało „wyrwać z gardła" przeciwnikowi. Nie podjęliśmy tutaj maksymalnej walki i tylko o to mam pretensje do chłopaków.

Do Ostrołęki przyjechała wierna grupa kibiców. Czy dodawała wam ona otuchy i sił, bo widać było zdenerwowanie w grze chłopaków?

– Zdenerwowanie było po obu stronach siatki, nawet mogę powiedzieć, że na początku seta przeciwnik był bardziej zdenerwowany a my tego nie wykorzystaliśmy. Mieliśmy sporo piłek w górze i kontr, których oni nie wykorzystali. Gdy piłka była w powietrzu to chłopcy, którzy nie są rozgrywającymi, powinni wystawiać prostą piłkę do przodu a nie kombinować do tyłu. To właśnie nas troszeczkę zgubiło. Natomiast chciałbym podziękować naszym kibicom, którzy tak wiernie jeżdżą za nami i tak głośno nas dopingują. Teraz będziemy grali u siebie z Olsztynem i wynik będzie lepszy. Kibice będą zadowoleni, my także. Serdecznie ich pozdrawiam.

*Z zawodnikami oraz trenerami rozmawiała Iwona Krótkiewicz

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved