Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Siatkarki z Bielska-Białej zagrają z liderkami

LM: Siatkarki z Bielska-Białej zagrają z liderkami

fot. archiwum

Aluprof Bielsko-Biała w czwartkowy wieczór czeka bardzo trudne zadanie. Bielszczanki zagrają na wyjeździe z tureckim zespołem Fenerbahce Stambuł. Łatwo nie będzie, ale w tej grupie nie będzie ani jednego łatwego meczu. Trzeba walczyć.

Podopieczne Igora Prielożnego mimo dwóch porażek, wcale nie prezentują złej formy. W spotkaniach z Dynamem Moskwa i Modranską Prostejov uległy dopiero po tie-breakach i miały swoje szanse w tych meczach. Niestety, szanse te nie zostały wykorzystane i siatkarki z Bielska zajmują w tej chwili ostatnie miejsce w grupie C Ligi Mistrzyń. Na pewno nie jest to miejsce, które zadowala bielski klub, bo aby awansować do dalszej części rozgrywek, trzeba zająć przynajmniej trzecie miejsce w grupie. Do tego potrzebne są zwycięstwa i z pewnością z taką myślą Aluprof wyjeżdża do Turcji.

Nie będzie to sprawa łatwa, bo drużyna Fenerbahce Stambuł w dwóch dotychczasowych spotkaniach nie przegrała nawet seta. Jest liderem grupy C i z pewnością faworytem potyczki z polską ekipą. O sile tureckiej drużyny może świadczyć wynik spotkania z Dynamem Moskwa. Gładka wygrana 3:0, ostatni set 25:14 i to wszystko na parkiecie w Moskwie. W ekipie Fenerbahce oprócz bardzo dobrych siatkarek rodem z Turcji, występują również takie zawodniczki jak Gamova, Blom czy Osmokrovic. Całkiem niedawno trener bielszczanek Igor Prielożny mówił o konieczności wzmocnienia polskich drużyn klubowych zagranicznymi gwiazdami, by można było mocniej zaistnieć w europejskiej siatkówce. Patrząc na skład i wyniki zespołu ze Stambułu, czy Prostejova, w którego składzie znajdują się Ssuschke czy Glass trudno zaprzeczyć tej opinii.

Drużyna z Bielska dysponuje bardzo dobrym składem i prezentuje bardzo dobrą formę. Świadczą o tym wyniki zespołu na krajowym podwórku. Czy jednak stać tą drużynę na pokonanie takiego rywala jak Fenerbahce Stambuł i to na ich terenie. Z pewnością nie zabraknie ambicji i woli walki, ale czy umiejętności, które wystarczają na PlusLigę Kobiet wystarczą na Ligę Mistrzyń. Zespół Aluprofu jest w trudnej sytuacji i musi zacząć wygrywać. Oby już w najbliższym meczu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved