Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wygrana Energetyka na zakończenie roku

I liga M: Wygrana Energetyka na zakończenie roku

fot. archiwum

Miłą niespodziankę sprawili kibicom siatkarze Energetyka. Podopieczni Jacka Sowy wygrali dzisiaj we własnej hali z GTPS Gorzów Wielkopolski 3:1. Kibice zgromadzeni byli świadkami ciekawego widowiska. Momentami gra mogła się podobać.

Spotkanie było wyrównanym widowiskiem. W pierwszej odsłonie raz jaworznianie, raz goście wychodzili na prowadzenie. Trener gorzowian – Sławomir Gerymski – poprosił o czas, gdy jaworznianie wyszli na prowadzenie 21:20. Przerwa pomogła, ale gospodarzom, bo po dwóch ładnych akcjach udało się uciec już na 3 punkty. Takiej przewagi miejscowi nie mogli zmarnować i po pierwszej partii prowadzili 1:0.

Obraz drugiej odsłony był nieco inny. "Energetyczni" od razu zbudowali sobie przewagę. Trener gości prosił o czas przy stanach 12:8 i 19:13. W końcówce, przy prowadzeniu 24:14 jaworznianie pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia, co spowodowało, że stracili jeszcze kilka "oczek". Nic wielkiego stać się jednak nie mogło i wygrali ostatecznie tę partię 25:18.

W kolejnej odsłonie znów wyrównana walka, z przewagą gości. Przy stanie 11:14 trener Sowa dokonał jedynej zmiany tego wieczoru. Na parkiecie w miejsce Adama Kuriana pojawił się Krzysztof Szopa. I był to strzał w dziesiątkę, bo Szopa dał kapitalną zmianę. Dzięki jego niezłej zagrywce po chwili było 13:14, a po kolejnych kilku akcjach i skutecznym bloku tego zawodnika – Energetyk wyszedł na prowadzenie 18:17. Zapowiadała się fascynująca końcówka. I była. Niestety dla miejscowych, z happy endem dla gości, którzy po chwili prowadzili 20:23 i mimo walki do końca jaworznian, wygrali 25:23.Szczęśliwie czwarta odsłona była ostatnią. Znów zacięta walka do końca i znów wynik 25:23. Tym razem jednak dla naszych zawodników.

Zwycięstwo za trzy punkty cieszy, bo dzięki niemu poprawiły się trochę humory. jaworzniańskich kibiców. Zawodnicy pokazali, że w rundzie rewanżowej mogą powalczyć o utrzymanie bez potrzeby gry w play-offach.

Tymczasem przed siatkarzami z pierwszej ligi jeszcze jedna kolejka – w najbliższy weekend. Jaworznianie mają jednak wolne, więc pozostaje nam tylko czekać na wyniki, by przekonać się, na którym miejscu ostatecznie Energetyk zakończy pierwszą część sezonu zasadniczego.

*Autorem relacji jest Marek Iwaniszyn (energetyk.mckis.jaw.pl)

MCKiS PKE Energetyk Jaworzno – GTPS Gorzów Wielkopolski 3:1
(25:22, 25:18, 23:25 i 25:23)

Energetyk: Kozioł, Kurian, Skrzypiński, Antosik, Kaźmierski, Gorzewski i Rzędzicki (libero) oraz Szopa

Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki I ligi mężczyzn

źródło: energetyk.mckis.jaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved