Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dariusz Daszkiewicz: Jesteśmy bardzo skoncentrowani

Dariusz Daszkiewicz: Jesteśmy bardzo skoncentrowani

fot. archiwum

W środę zespoły I ligi mężczyzn rozegrają 12. kolejkę. Jeden z ciekawszych meczów odbędzie się w Kielcach, gdzie Fart podejmie Avię Świdnik. - Nie obawiamy się jednak dzisiejszego spotkania - powiedział trener Farta Kielce w rozmowie dla „Gazety Wyborczej".

Zespół Farta Kielce rozegrał do tej pory dziesięć spotkań, inkasując w sumie 26 punktów. Do tej pory kielczanie ulegli jedynie 1:3 Treflowi Gdańsk. A jak przyznaje trener Dariusz Daszkiewicz celem zespołu początkowo było utrzymanie się w ligowych rozgrywkach. – Nasza postawa jest więc dla wszystkich fachowców i kibiców wielkim zaskoczeniem – dodał szkoleniowiec.

Dziś Farciarzy czeka trudny mecz z Avią Świdnik, która błyskawicznie wspięła się po szczeblach ligowej tabeli i obecnie zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 21 punktów. Jednak w ekipie z Kielc panuje spokój. Trener Daszkiewicz podkreśla, że jego zespół skupia się przede wszystkim na swojej grze, a zawodnicy podejdą do walki w pełni skoncentrowani. – Kluczem do tego będzie zagrywka. Zadowoli nas tylko zwycięstwo – stwierdził.

Oprócz dobrej passy w rozgrywkach ligowych, kielczanie świetnie grają także w Pucharze Polski. W V rundzie wyeliminowali zespół Trefla Gdańsk. Wprawdzie w drugim meczu Fart przegrał 1:3, ale miał lepszy bilans małych punktów. Już w najbliższy weekend kielczanie zagrają w VI rundzie PP, ale jeszcze czekają na rywala. Będzie nim Resovia Rzeszów lub AZS Częstochowa.To jednak okaże się dopiero w piątek, kiedy zakończy się spotkanie rzeszowian z AZS-em Politechnika Warszawska. – Mamy więc kłopot z przedmeczowymi plakatami (śmiech). Przydałoby się trochę odpoczynku, ale ponieważ Fart istnieje dopiero od trzech lat, to mamy się z czego cieszyć i na myślenie o zmęczeniu nie ma czasu – dodał trener.

Z Dariuszem Daszkiewiczem rozmawiał Tomasz Puszka

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved