Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Krypel: Nysa czeka na nasze zwycięstwo

Sławomir Krypel: Nysa czeka na nasze zwycięstwo

fot. archiwum

Po fatalnym początku sezonu nysanie wrzucili wyższy bieg i zajmują obecnie 11. miejsce w tabeli. - Punkty zdobywamy już nie tylko dzięki błędom przeciwnika ale również za sprawą realizacji przedmeczowej strategii trenerów - mówi libero AZS-u Sławomir Krypel.

Po wygranej w Hajnówce mówiłeś na łamach Strefy Siatkówki o przełomie. Podtrzymujesz to stanowisko?

Sławomir Krypel:Myślę, że to spotkanie rzeczywiście było punktem zwrotnym – to widać na meczach i treningach. Ostatnio posmakowaliśmy w końcu zwycięstw i chcemy potrzymać dobrą passę jak najdłużej. Życzyłbym sobie wygranych nie tylko ze względu na zespół, ale przede wszystkim z uwagi na kibiców, którzy nie mieli zbyt wielu okazji do radości na początku sezonu, a mimo wszystko wspierali nas w trudnych momentach.

Ostatnia wygrana ze Ślepskiem pozwoliła wam odbić się od dna.W minionej kolejce wygraliśmy na własnym parkiecie 3:1 z drużyną z Suwałk, ale wcześniej zwyciężyliśmy także w starciu z Energetykiem 3:0. Jechaliśmy do Jaworzna bardzo zdeterminowani i pełni wiary. Udało się zdobyć trzy punkty, a takie wyniki zawsze cieszą, podnosząc jednocześnie morale w drużynie. Zrealizowaliśmy większość założeń trenerskich, a będąc na fali, zagraliśmy także dobre spotkanie z zespołem z Suwałk. W naszej grze zdarzają się przestoje, dlatego nie wpadamy w samozachwyt. Cieszymy się natomiast, że punkty zdobywamy już nie tylko dzięki błędom przeciwnika, ale także za sprawą realizacji przedmeczowej strategii trenerów.

Zespół boryka się nadal z kontuzjami?

Jeśli chodzi o kontuzje, sytuacja się poprawiła. Oczywiście występują drobne dolegliwości, ale to jest wpisane w nasz zawód. Na szczęście szerokim łukiem omija nas grypa, która sieje spustoszenie w całym kraju.

Jakie nastroje panują w drużynie przed meczem w Szczecinie?

Do Szczecina wyjechaliśmy dzisiaj po porannym treningu. W środę czeka nas przedmeczowy rozruch, po którym udamy się na odprawę i krótki odpoczynek. Stary rok chcemy zakończyć wygraną. Postaramy się zagrać najlepiej, jak potrafimy. Nysa czeka na nasze zwycięstwo!

Jaka jest akademicka recepta na wygrywanie?

Nie mogę jej zdradzić, bo to tajniki znane tylko trenerom i nam (śmiech), ale mogę uchylić rąbka tajemnicy. To na pewno połączenie młodości, doświadczenia, ale przede wszystkim dobrych chęci.

Życzę zatem zwycięstwa w Szczecinie i dziękuję za rozmowę.

* rozmawiała Magdalena Gajek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved