Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Przemysław Marć: Wierzymy w swoje umiejętności

Przemysław Marć: Wierzymy w swoje umiejętności

W sobotę siatkarzom Błękitnych nie udało się przerwać dobrej passy ekipy z Będzina. Lider, wygrywając bez straty seta, umocnił swoją pozycję w tabeli. Na kilka pytań po spotkaniu odpowiedział Przemysław Marć, libero ropczyckiej drużyny.

Nie udało się urwać punktów liderowi z Będzina. Jak oceniasz to spotkanie, czego zabrakło?

Przemysław Marć: Dwa pierwsze sety dosyć łatwo wygrali goście z Będzina. W trzecim secie wypracowaliśmy sobie niewielką przewagę, którą utrzymywaliśmy praktycznie przez całego seta aż do stanu 24:22 dla naszej drużyny. Mieliśmy piłkę setową w górze, którą z naszego punkt widzenia skończyliśmy, ale sędzia inaczej zinterpretował tą akcje. Po tej akcji zdekoncentrowaliśmy się i goście doprowadzili do remisu w końcówce seta. Będzinianie wykazali się większym doświadczeniem i wygrali seta 31:29. Wydaje mi się, że nie robiliśmy krzywdy przeciwnikowi naszą zagrywką, którą przyjmowali bardzo dobrze, a ich rozgrywający nie miał problemu z rozprowadzeniem naszego bloku.

W następny weekend jedziecie do Krosna. Jak ocenisz szanse w starciu z Karpatami? W pierwszym meczu dość łatwo wygraliście bez straty seta, będzie powtórka?

Tak, zgadza się w następną sobotę jedziemy do Krosna. Spotkanie, które rozegraliśmy w pierwszej rundzie z Karpatami było chyba naszym najlepszym występem w tym sezonie. Siatkarze z Krosna wygrali piąte z kolei spotkanie, także chłopaki się rozkręcili i można powiedzieć, że są w gazie. Na pewno chcielibyśmy powtórzyć wynik z meczu, który rozgrywaliśmy u siebie na hali, ale to nie będzie łatwe. Wyjdziemy na parkiet bardzo skoncentrowani i będziemy walczyć o bardzo ważne dla nas punkty w tym sezonie.

Jak oceniasz skład Błękitnych w tym sezonie? Dużo nowych nazwisk, większość to młodzi zawodnicy. Nie brakuje wam doświadczenia?

Można śmiało powiedzieć, że jest to nowa drużyna, która potrzebuje czasu, aby się zgrać ze sobą. Z zespołu odeszło kilku bardzo dobrych oraz doświadczonych zawodników takich jak Marek Wilk, Piotrek Podpora, Tomek Jendryassek oraz Przemek Bryliński. Do drużyny przybyli: Andrzej Jaszczuk (Karpaty Krosno), Michał Gontarz (Czarni Oleszyce), Przemek Fedko i Marek Samolewicz (AZS UR Rzeszów), Piotr Babiarz (Wanda Kraków) oraz najbardziej doświadczony Tomasz Kamuda (Energetyk Jaworzno), który niestety nie jest w stanie grać we wszystkich spotkaniach z nami, ponieważ jest drugim trenerem w Stali Mielec (Plus Liga Kobiet). Jestem przekonany o tym, że gdyby Tomek grał z nami we wszystkich meczach, które do tej pory rozegraliśmy, to na pewno mielibyśmy na swoim koncie więcej wygranych meczów, a co za tym idzie bylibyśmy wyżej w tabeli.

Do końca rundy zasadniczej zostało jeszcze pięć spotkań. Jakie są wasze cele w tych spotkaniach?

Chcielibyśmy wygrać wszystkie pięć spotkań, na pewno nie będzie lekko, ale wierzymy w swoje umiejętności.