Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Dąbrowianki nie sprostały siatkarom z Turcji

Liga Mistrzyń: Dąbrowianki nie sprostały siatkarom z Turcji

Siatkarki VakifGunesTTelekom Stambuł nie ukrywały, że do Zagłębia jadą po kolejne zwycięstwo w Lidze Mistrzyń. Jak zapowiedziały, tak też się stało. Podopieczne Waldemara Kawki były tylko tłem dla Turczynek, który w Dąbrowie gładko wygrały 3:0.

Początek meczu należał do gości z Turcji, który prowadził w tym spotkaniu od początku (3:0). Pierwszy punkt dla Dąbrowy Górniczej zdobyła Ewelina Sieczka (1:4). Potem siatkarki z Dąbrowy Górniczej prawie wyrównały stan meczu (4:5), jednak tylko na moment, gdyż Turczynki po chwili wyszły na prowadzenie 7:4 oraz 8:5. Po pierwszej przerwie technicznej środkowa bloku z Dąbrowy Górniczej – Małgorzata Lis została zablokowana, następnie skutecznie zaatakowała Neslihan Darnel po głębokim skosie i zespół VakifGunesTTelekom prowadził już 13:9. Po chwili „asa" serwisowego posłała Maculewicz i przy stanie 5:10 o przerwę poprosił szkoleniowiec zagłębiowskiej drużyny – Waldemar Kawka. Jednak ani ta przerwa, ani druga przy stanie 11:18 nie przyniosła zmian w stylu gry siatkarek z Dąbrowy Górniczej. Sadowska została zablokowana, a następnie rozgrywająca Śliwa popełniła błąd, a VakifGunesTTelekom Stambuł prowadził już 23:11 i ostatecznie pierwszego seta wygrały bardzo wysoko siatkarki z Turcji 25:12.

Druga partia zaczęła się podobnie jak pierwsza. Od razu na prowadzenie wyszły Turczynki (stan: 2:0, 3:1, 4:2). Jednak po chwili dąbrowianki doprowadziły do remisu 4:4, głównie za sprawą świetnego ataku Sadowskiej z prawego skrzydła i „kiwki" Sieczki. Darnel i Poljak skutecznie zablokowały atakującą z Dąbrowy Górniczej, jednak Jelena Nikolić oddała punkt siatkarkom z Zagłębia, serwując w siatkę (stan: 6:6). Na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą schodziły zawodniczki z Dąbrowy Górniczej (8:7). Po przerwie Stam skutecznie zaatakowała, wyrównując stan meczu na 8:8. Od tego momentu dąbrowianki, pisząc siatkarskim językiem, po prostu „stanęły" i nie potrafiły zdobyć punktu. Dopiero po przerwie dla trenera Kawki jego podopieczne przełamały niemoc i prawie doprowadziły do remisu (14:15). Potem jednak Poljak minęła potrójny blok i zespół z Istambułu na drugiej przerwie technicznej prowadził już 16:14. Po przerwie skutecznym atakiem popisała się środkowa z Dąbrowy Górniczej – Małgorzata Lis (15:16). Potem jednak ta sama zawodniczka zepsuła zagrywkę i Turczynki ponownie prowadziły dwoma punktami (17:15). Następnie kontratak skutecznie wykonała srebrna medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy – Debby Stam. Przy stanie 15:18 o przerwę poprosił szkoleniowiec MKS-u. Po czasie dąbrowianki zaczęły grać lepiej. Szczurek zaatakowała po skosie, następnie Darnel została zablokowana przez Sadowską i było już 19:18 dla VakifGunesTTelekom Stambuł. Wtedy o przerwę poprosił Giovanni Guidetti. Od tego momentu zawodniczki Dąbrowy Górniczej nie zdobyły w tym secie już ani jednego punktu. Przegrały tę partię 18:25.

Pierwszy punkt w trzecim secie zdobyła Ewelina Sieczka skutecznym atakiem z lewego skrzydła. Lis została zablokowana, a w kolejnej akcji środkowa z Dąbrowy popełniła błąd i na prowadzenie wyszły Turczynki 4:2. Przy stanie 2:5 o czas poprosił trener Kawka. To jednak nie wniosło niczego nowego do gry miejscowych, gdyż po przerwie Maculewicz zaserwowała „asa" i przyjezdne prowadziły już 7:2. Ewelina Sieczka zastała zablokowana i na pierwszą przerwę techniczną w trzecim secie Turczynki schodziły z sześciopunktowym prowadzeniem. Następnie w zespole z Dąbrowy Górniczej na pozycji rozgrywającej nastąpiła zmiana. Magdalenę Śliwę zastąpiła Marta Haładyn. Nie zmieniło to jednak wiele w grze dąbrowianek. Turczynki cały czas prowadziły wysoko (13:7, 17:8, 22:13). Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:16 i cały mecz 3:0 dla zespołu VakifGunesTTelekom Stambuł.

Enion Energia Dąbrowa Górnicza – VakifGunesTTelekom Stambuł 0:3
(12:25, 18:25, 16:25)