Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Janczak: Jeszcze wierzę, że się uda

Krzysztof Janczak: Jeszcze wierzę, że się uda

fot. archiwum

- Sytuacja w klubie jest naprawdę bardzo ciężka, bo borykamy się z totalnym brakiem pieniędzy i to przez tyle miesięcy. Klub właściwie stopniowo idzie na dno - mówi kapitan drugoligowej Burzy Wrocław. - Nie odszedłem i jeszcze wierzę, że się uda.

W sobotę Burza Wrocław odnotowała dopiero drugą porażkę w tym sezonie. Ulegliście 1:3 Rośkowi Syców. Co było powodem tej przegranej?

Krzysztof Janczak:Powodów można by się doszukiwać kilku, ale głównym był nasz słabszy występ. Nasz, czyli całej drużyny, która razem wygrywa i razem przegrywa! A w sobotę niestety przegrała.

W prasie ukazały się ostatnio artykuły dotyczące obecnej sytuacji zespołu. Co ty – jako kapitan – mógłbyś powiedzieć na ten temat?Sytuacja w klubie jest naprawdę bardzo ciężka, bo borykamy się z totalnym brakiem pieniędzy i to przez tyle miesięcy. Klub właściwie stopniowo idzie na dno, jak „Titanic" i nikt nie potrafi jasno i wyraźnie określić, czy zaliczy jeszcze wzlot -poza sportowym podłożem. 12 zawodników i trener niestety nie są w stanie ciągnąć dalej tego zestawu . Prawdopodobnie więc jest to koniec tej przygody!

Jak wyglądają wasze rozmowy z prezesem Burzy? Czy widzi on realne szanse na poprawę waszej sytuacji?

Już teraz to chyba jedynie on widzi jakąś szansę na możliwość dobrnięcia do kresu ligi. Niestety my, jako zawodnicy, podchodzimy do tego bardzo nieufnie. Dlaczego tak jest? Przypomnę tylko, że wszyscy zawodnicy to albo studenci, albo absolwenci szkół wyższych, a jako tacy są bardzo inteligentnymi młodymi mężczyznami i wszelkie nieścisłości podczas rozmów momentalnie wychwycą.

Czy sami zawodnicy mają pomysły na poprawę obecnego stanu klubu?

Oczywiście, że są wewnątrz „szatni" pomysły na poprawę, ale to nie my jesteśmy od tego, aby rządzić klubem. My podjęliśmy się awansu do I-szej ligi i staramy się ten cel zrealizować.

Czy według ciebie aż tak dużym problemem jest znalezienie sponsora we Wrocławiu?

Pewnie tak, skoro u nas takiego nie ma.

A może prezes coś robi źle? W końcu jako zespół nie macie ani hali, w której moglibyśmy regularnie trenować, ani takiej, w której można by rozgrywać mecze…

Właściwie to my jako zespół oprócz naszego ducha walki nie mamy nic. Jak była rozplanowana strategia wspinania się zespołu do PLS-u – nie mam pojęcia. I to jest właśnie podstawowy błąd, jaki został popełniony już dobrych parę miesięcy temu!

Czy myślisz, że zmiana prezesa mogłaby pozytywnie wpłynąć na sytuację Burzy?

Jeżeli ma być lepiej to sądzę, że jako człowiek z twarzą sam odejdzie. Na razie jednak nie ma osoby, która weszłaby na jego miejsce, bo żeby prezesa zastąpić, potrzeba sporej gotówki. Gadać można, ale zrobić jest o wiele trudniej.

Jak w ogóle wyglądają relacje na linii zawodnicy-prezes?

Skoro są braki w wypłatach świadczeń wobec zawodników sięgające kilku miesięcy i – jak już wcześniej wspomniałem – dużo rzeczy niedopilnowanych to i relacje nie są ciekawe. W zespół wkradła się duża frustracja i to ona jest powodem dwóch przegranych meczów w tym sezonie.

Co stanie się z tobą, jako zawodnikiem, w przypadku ewentualnego rozpadu zespołu?

Nie martwię się sobą – ja dam radę. Problemem są nasi młodzi zawodnicy, którzy chcieli piąć się do góry w sportowych osiągnięciach, lecz skutecznie podcięto im skrzydełka. To jest dramat!

Czy jako kapitan masz jakiś pomysł na poprawę sytuacji w Burzy? Na pewno dobro zespołu nie jest ci obojętne, biorą pod uwagę fakt, że macie w składzie utalentowanych, młodych zawodników, którzy mogą pozostać bez pracodawcy do końca sezonu.

Jestem w tym klubie do tej pory, bo to ja obiecywałem chłopakom, że stworzymy razem coś fajnego. I to COŚ stworzyliśmy, i to jeszcze żyje, nie umarło, lecz jest bardzo chore. I jeżeli okaże się, że już tego nie będzie, to my nigdy nie zapomnimy, jak mogło być… Dlatego nie odszedłem i jeszcze wierzę, że się uda.

* Z Krzysztofem Janczakiem rozmawiały: Anna Gumowska – przegladligowy.com, Magdalena Jagintowicz – siatkowka.net oraz Joanna Chmiel – volleylife.pl

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved