Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jarosław Macionczyk: Punktów trzeba będzie poszukać

Jarosław Macionczyk: Punktów trzeba będzie poszukać

W Wieluniu Jarosław Macionczyk zaprezentował się z bardzo dobrej strony i to w dużej mierze dzięki niemu Jadar zdobył bardzo ważne punkty. W sobotę przeciwko Skrze nie pograł zbyt długo - trener Jan Such dosyć szybko zdecydował się go zmienić.

Mecz z najlepszą krajową drużyną rozpoczęliście tak, jak powinniście, czyli na luzie. Później jednak było już tylko gorzej. Czemu przegraliście?

Nie chcę oceniać naszej postawy. Od tego jest trener i całe grono szkoleniowe. Ciężko mi znaleźć przyczynę, nie wiem co się z nami stało.

Z silnymi zespołami gracie dobrze tylko do pewnego momentu, podobnie było teraz. W końcówce rywale pokazują swoją wyższość. Z czego to wynika?

Tylko w pierwszym secie prowadziliśmy ze Skrą, 19:17. Później nas rozbiła. Można się było spodziewać, że wyjdzie na parkiet zmobilizowana po tej ostatniej porażce u siebie z Politechniką. Nie dała nam żadnych szans i zasłużenie zwyciężyła.

W Wieluniu wyszedł pan na boisko od początku. Z kolei dzisiaj dość szybko został pan zmieniony przez Maikela Salasa. Nie uważa pan, że trener Such nieco za wcześnie zdecydował się na ten ruch?

To jest decyzja szkoleniowca i nie chcę się wypowiadać na ten temat. Chciał mnie zdjąć i tak zrobił.

To był ostatni pojedynek ligowy Jadaru przed prawie miesięczną przerwą. Jak pan spędzi nadchodzące święta i sylwestra?

Święta spędzę w gronie rodzinnym, swoich bliskich. Podobnie sylwestra.

Terminarz drugiej rundy macie dobry, gdyż rywali będących w waszym zasięgu gościcie we własnej hali…

Zgadza się. Trzeba będzie skoncentrować się na te mecze. Uważam jednak, że wygranie tych trzech najważniejszych spotkań u siebie może nie wystarczyć do utrzymania i miejsca w "ósemce". Punktów trzeba będzie poszukać także w starciach z silniejszymi ekipami.