Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Porażka Ósemki Siedlce

II liga: Porażka Ósemki Siedlce

13. kolejka okazała się być pechowa dla siatkarzy Ósemki Siedlce. Mecz dwóch zespołów ze szczytu tabeli miał być zaciętą rywalizacją i walką do ostatniego gwizdka, tym czasem był zdecydowaną dominacją Pekpolu. Siedlczanie ulegli ostrołęczanom 0:3.

Mecz bardzo tradycyjnie rozpoczął się od udanej krótkiej Jesienia. Ale już przy kolejnej akcji wyraźnie widać było presję pod jaką grają oba zespoły. Liczne błędy i chaos na boisku sprawiał, że drużyny na zmianę zdobywały i traciły punkty. Jednak to ostrołęczanie zdołali się odnaleźć w zaistniałej sytuacji, opanowali nerwy i skupili na wykonywaniu przedmeczowych założeń. Już od stanu 5:5 zaczęli kontrolować grę. Znakomita obrona, wielokrotnie poprzedzona wyblokiem nie pozwalała skończyć Ósemce ataków. Pekpol zaczął seriami zdobywać punkty 10:7, 14:10, 18:12. Udane akcje z kontry poprzedzone zagrywką Bąka atakiem przerwał Hachuła. Dalej na zagrywkę wszedł Krzaczek i zdobył 2 asy serwisowe (18:15). Trener Ostrołęki nie dając szansy Ósemce na odrobienie strat interweniował prosząc o czas. Po przerwie znów inicjatywę przejęli gospodarze. Po dynamicznym ataku Kuczko z prawego skrzydła (20:17) wydawało się, że jeszcze nie wszystko stracone. Chwilę później o czas poprosił trener Nowak (22:18), a zaraz po powrocie na boisko Krzaczek zdobył punkt z krótkiej i był to ostatni punkt siedlczan w tej partii. Dalej Pekpol odpowiedział uderzeniem Szczygielskiego, natomiast set zakończył wymierzony daleko w aut atak Hachuły (25:19).

Druga odsłona zaczęła się od bardzo długiej wymiany i zapowiadała niezwykle zacięty pojedynek. Pierwszy punkt przeszedł podobnie jak kolejny na konto Pekpolu po ataku Pietkiewicza z lewego skrzydła. Dalej Kuczko zaskoczył gospodarzy, uderzając ponad ich blokiem. Chwilę później Pekpol uzyskał kilka punktów przewagi dzięki krótkiej oraz zagrywce Marona (5:2). Siedlczanie starali się zniwelować różnice atakiem Łęgowskiego oraz uderzeniem Milewskiego (5:4). Szansę na remis swoim uderzeniem odsunął Szczygielski. Oprócz walki w polu o każdą piłkę (Łęgowski, Kołodziej) na siatce na zmianę atakowali Kuczko i Pietkiewicz. Trudne do wybrania ataki zmuszały rozgrywających do unikania środka. Wreszcie siedlczanom udało się zremisować 10:10. Radość nie trwała zbyt długo. Pekpol jeszcze bardziej zmotywowany przystąpił do ataku i doprowadził do stanu 13:10. Po kolejnych nieudanych akcjach w wykonaniu Ósemki nastąpiła zmiana. Na atak za Hachułę wszedł Borkowski. Mimo ataków kończonych przede wszystkim przez Kuczko i Borkowskiego siedlczanie byli bezradni wobec krótkiej w wykonaniu Szczygielskiego. W końcówce na siatce powalczył jeszcze Łęgowski, a cała drużyna doprowadziła do stanu 24:22. Niestety nieudana zagrywka Milewskiego przyniosła kolejny punkt Pekpolowi 25:22 i zakończyła set.

Trzecią partię Ósemka rozpoczęła z Polechońskim na rozegraniu. Od stanu 3:3 punkty jeden po drugim zdobywał Pekpol, głównie po niedokładnych uderzeniach siedlczan. Drugą przerwę trener  Nowak wykorzystał już w momencie przewagi Ostrołęki 9:3. Po powrocie na boisko od razu 2 oczka zdobył Szczgielski. Pekpol grał bez wytchnienia, nie dopuszczając możliwości przegrania tego seta. 12:4 a na boisko za Krzaczka wszedł Bieliński i to on przerwał serię nieudanych zagrywek obu drużyn. Piłka po jego serwisie przeszła z powrotem na stronę Ósemki, a akcję skończył Kuczko. Dalej Pietkiewicz splasował wprost pod stopy siedleckiej linii obrony (14:8). W grze siedlczan nie wychodziło nie tylko przyjęcie, ale także rozegranie. 17:10 i wydawało się, że jest już po meczu. Mimo to siedlczanom udało się jeszcze kilka razy zmniejszyć dystans do Ostrołęki. Atak Borkowskiego ze skrzydła, dalej punkt Jesienia z zagrywki, a chwilę później ponownie dwa oczka zdobyte z udziałem Borkowskiego, zmusiły trenera  Dudźca do wzięcia czasu (18:16). Siedleccy kibice, którzy po raz kolejny stawili się na wyjazdowym meczu Ósemki dopingowali swoją drużynę coraz głośniej. Wierzyli, że jeszcze nie wszystko stracone. Po przerwie punkt zdobył Lenc, ale siedlczanie nie zwlekali z odpowiedzią i z krótkiej zaatakował Bieliński. Dalej niecelny atak Pekpolu dał szansę na remis, niestety Chodor przypomniał sobie o Szczygielskim, do którego rozegrał kolejną piłkę (20:18). W samej końcówce do stanu 23:20 doprowadził Borkowski, ale nic więcej nie udało się zrobić i kolejne 2 oczka należały już do Pekpolu (25:20).

Nie da się ukryć, że tego dnia Pekpol był zdecydowanie lepszy i z całą pewnością zasłużył na 3 zdobyte punkty. Ósemka wykazywała się walecznością dopiero w końcówkach setów, co zdecydowanie zmniejszało jej szansę na wyjście zwycięsko z tego pojedynku. Teraz pozostaje im zapomnieć o porażce i skupić się na kolejnym trudnym starciu z AZS II Olsztyn. Mecz będzie niesamowicie istotny. Po 13. kolejce do siedleckiej Ósemki niebezpiecznie zbliżył się zespół Czarnych Radom, z którym siedlczanie rywalizować będą w meczu kończącym rundę zasadniczą.

Pekpol Ostrołęka – Ósemka Siedlce 3:0
(25:19, 25:22, 25:20)

Pekpol: Chodor, Szczygielski, Maron, Białek, P.Pietkiewicz, Lenc, Kaniowski (libero) oraz Rojek, Starzewski i Zalewski
Ósemka: Milewski, Kuczko, Jesień, Hachuła, Łęgowski, Krzaczek, Kołodziej (libero) oraz Borkowski, Polechoński, Bieliński i Małek