Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Asystel poległ w Perugii

Serie A: Asystel poległ w Perugii

W Perugii spotkały się dwie ekipy ze środkowej części tabeli. Lepsze okazały się siatkarki Desparu Perugia, które pokonały zespół Asystelu Novara 3:1. Tym samym drużyna Anny Podolec spadła na dziewiąte miejsce włoskiej ligi.

Podopieczne Emanuele Sbano były lepsze we wszystkich elementach gry i zasłużenie pokonały drużynę Asystelu Novara. Wszystkie trzy partie wygrane przez gospodynie miały jednostronny przebieg i wygrane zostały bardzo pewnie. Jedyny set wygrany przez koleżanki Anny Podolec miał wyrównany przebieg i po 27 minutach walki podopieczne Luciano Pedulli pokonały swe rywalki 25:23. Siatkarki Desparu w tym spotkaniu zdobyły aż 36 punktów po błędach przeciwniczek, same oddały w ten sposób 21 oczek.

Jestem bardzo zadowolony z poziomu gry mojego zespołu. Zagraliśmy dziś bardzo dobrze i skutecznie, byliśmy skoncentrowani przez całe spotkanie. To dobra droga i chcemy nią dalej podążać – powiedział po meczu trener ekipy z Perugii Emanuele Sbano.

Niestety po raz kolejny w składzie drużyny Asystelu Volley Novara zabrakło  Anny Podolec.

Despar Perugia – Asystel Novara 3:1
(25:15, 25:16, 23:25, 25:18)

Despar Perugia: Lehtonen (12), Quaranta (10), Leggeri (8), Weiss (3), Dushkyevich (11), Arcangeli (libero), Vasileva (29) i Pincerato
Asystel Novara: Paggi (6), Barazza (13), Kirillova (1), Flier (10), Sirressi (libero), Kozuch (15), Tom (6) oraz Rosso (5), Barcellini (6), Zardo (libero) i Camera