Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matej Kazijski zostaje w Itasie

Matej Kazijski zostaje w Itasie

fot. archiwum

W ostatnich dniach szerokim echem rozbrzmiewały plotki o rychłym rozstaniu Mateja Kazijskiego z Itasem Diatec Trentino. Wicemistrzowie Włoch ucięli wszelkie spekulacje jednym zdecydowanym ruchem - podpisem na nowym kontrakcie trwającym do 2012 roku.

Umowa Mateja Kazijskiego z najlepszym zespołem Ligi Mistrzów 2008/09 wygasała w czerwcu 2010 roku. Do bułgarskiego siatkarza ustawiła się już kolejka potencjalnych pracodawców. Wśród nich byli zdobywca Pucharu Włoch Lube Banca Macerata, Zenit Kazań czy niezidentyfikowane kluby z Grecji. Trzy miliony dolarów za sezon proponowane przez mistrzów Rosji nie zdołały skusić reprezentanta Bułgarii do powrotu do Rosji. Kapitan Itasu na pytania o ewentualną zmianę klubu niezmiennie odpowiadał przecząco. W poniedziałek 14 grudnia Kazijski przedłużył kontrakt z wicemistrzami Włoch do 30 czerwca 2012 roku.

Nie miałem żadnego powodu, by zmieniać klub po tak wspaniałych trzech latach w Trento – podkreślał Kazijski. – Czuję się tutaj świetnie. Klub jest znakomicie zorganizowany i ma wielkie ambicje. Powyższe warunki oraz ciągłe dążenie do dalszych sukcesów, jeszcze większych niż te, które osiągnąłem po trzyletnim pobycie we Włoszech, skłoniły mnie do pozostania w Trento. Występy w koszulce Itasu to dla mnie wielki zaszczyt i równocześnie duża przyjemność – dodał bułgarski przyjmujący.

Również prezes Itasu Diego Mosna wyrażał szczere zadowolenie z takiego obrotu sprawy.
Przedłużenie kontraktu z Matejem Kazijskim jest bardzo ważnym krokiem dla przyszłości klubu – skomentował Mosna. – Przez trzy minione sezony swoją znakomitą grą i profesjonalizmem dawał nam nadzieję na większe sukcesy, lepszą przyszłość klubu. Poprzez nowy kontrakt Kazijski stanie się prawdziwym symbolem drużyny i najlepszą wizytówką Itasu, nie tylko jako jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, ale jako wspaniały człowiek.Obecnie Kazijski jest najskuteczniejszym zawodnikiem w historii Itasu Diatec Trentino. Zgromadził 1688 punktów w 104 meczach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved