Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Bez niespodzianki w Lubinie

II liga: Bez niespodzianki w Lubinie

Nie było niespodzianki w Lubinie, gdzie Cuprum MUNDO podejmowało Czarnych Pruszcz Gdański. Gospodarze wygrali szósty mecz z rzędu, chociaż goście postawili trudne warunki. Podbijali dużo piłek w obronie i wyprowadzali skuteczne kontry.

Mecz rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Czarnych (4:1, 8:3), jednak w miarę upływu czasu to miedziowi narzucili swój styl gry i po dwóch asach serwisowych Damiana Dykasa wyszli na pierwsze prowadzenie w secie. Atakujący lubinian nie błyszczał jednak w tym dniu w ataku i już w pierwszym secie został zmieniony przez Romana Gulczyńskiego, który bardzo dobrze wprowadził się na boisko. Lubinianie w końcówce seta wrzucają „drugi bieg" i szybko kończą seta do 21.

Drugiego seta ponownie lepiej zaczynają goście, jednakże miedziowi nie pozawalają już na tak dużą przewagę i cały czas kontrolując grę wygrywają również do 21. Bardzo dobre zawody rozgrywa Robert Kiwior, który pomimo nie najlepszego przyjęcia potrafi dokładnie i różnorodnie rozegrać do swoich atakujących, znakomicie również gra w bloku i obronie.

Trzeci set to już szybkie zwieńczenie dzieła w tym dniu (set trwa tylko 15 minut). Miedziowi szybko zdobywają punkt za punktem po atakach swoich środkowych – Grzegorza Sosińskiego i Marcina Oczkowskiego. Chociaż goście ambitnie walczą, to jest to zbyt mało na konsekwentnie grających lubinian. Trzy punkty zgodnie z planem pozostają w Lubinie.

MKS Cuprum MUNDO Lubin – Czarni Pruszcz Gdański 3:0
(25:21, 25:21, 25:20)

MKS Cuprum MUNDO Lubin: Kostecki, Oczkowski, Sosiński, Żurek, Kiwior, Dykas, Kozar (libero) oraz Gulczyński i Pietrzak
Czarni Pruszcz Gdański: Seroka, Głuszak, Galiński, Boguszewski, Ośmiela, Grabowski, Chabowski, Deptuła (libero)