Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Kaźmierczak: Jesteśmy zmęczeni, ale to nasz zawód

Wojciech Kaźmierczak: Jesteśmy zmęczeni, ale to nasz zawód

fot. archiwum

- Na pewno jesteśmy zmęczeni, ale to jest nasz zawód. Musimy się do tych wyjazdów przyzwyczaić i jakoś z tym żyć - powiedział Strefie Siatkówki Wojciech Kaźmierczak. W poniedziałek jego zespół w kolejnym meczu PlusLigi zmierzy się z AZS-em Olsztyn.

Magdalena Walczyk: Z tego co mi wiadomo, to za wami już kolejna długa podróż. Nie męczą was te wyprawy?

Wojciech Kaźmierczak: Na pewno jesteśmy zmęczeni, ale to jest nasz zawód. Musimy się do tych wyjazdów przyzwyczaić i jakoś z tym żyć. Wiadomo wyjazdy na Puchary CEV są męczące, ale jest to gra o prestiż i warto jeździć na coś takiego. Jeżeli chodzi o mecze ligowe to raz się jeździ bliżej, a innym razem dalej. Dlatego jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Czy drużyna z Olsztyna jest dla was groźnym przeciwnikiem?– Każdy przeciwnik jest groźny. Olsztyn jest niebezpieczny, pokazał to w meczach z Jastrzębiem, z Rzeszowem. Wygrywali z owymi drużynami 2:0. Nie zajmują ostatniego miejsca w tabeli, chociaż wielu osób tak przewidywało po ich pierwszych meczach. Myślę, że chłopaki z Olsztyna grają dobrze, a my będziemy się strać wygrać z nim.

Jaka jest wasza najmocniejsza strona w meczu z Olsztynem?

– Myślę, że jak wykonamy wszystkie założenia taktyczne, które nam trener przekazuje przed meczami, a jest ich dosyć dużo, to wygramy. Jednak oni też mają nasze mecze nagrane na video czy odprawy meczowe. Która drużyna lepiej podejdzie taktycznie do tego meczu, lepiej zrealizuje założenia, to ta drużyna powinna wygrać to spotkanie.

Jak wygląda plan na jutrzejszy dzień?

– Około 11.00 mamy trening, następnie leciutki obiad, a później mecz. Chcemy wygrać to spotkanie.

Można powiedzieć, że macie dodatkową motywacje przed tym meczem aby wygrać 3:0, gdyż to da Wam bezpośredni awans do rozgrywek w Pucharze Polski.

– Wydaje mi się, że każda wygrana pozwoli nam uniknąć tych dodatkowych meczów. Jednak my na takie rzeczy nie zwracamy uwagi, chcemy po prostu kolejny mecz wygrać, zagrać dobre zawody. Chcemy dobrze zakończyć tą pierwszą rundę i przed rundą rewanżową znaleźć się jak najwyżej, bo robi się dość ciasno tam na górze, wiele drużyn chce do tej czwórki wejść. Naszym celem jest po prostu zdobycie jak największej ilości punktów przed tą decydującą o play offach rundą. A jaki będzie wynik to przekonamy się jutro.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved