Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Pewne zwycięstwo Maceraty

Serie A: Pewne zwycięstwo Maceraty

W spotkaniu 15. kolejki włoskiej Serie A drużyna Sebastiana Świderskiego Lube Banca Macerata pewnie pokonała w derbach regionu Marche beniaminka Esse-Ti Carilo Loreto. Pierwszą część fazy zasadniczej Lube Banca zakończyła na piątym miejscu.

Spotkanie to miało zdecydowanego faworyta, którym bez dwóch zdań był zespół gości. Ten faworyt nie zawiódł, wygrał bardzo pewnie. W pierwszym secie dominacja Igora Omrcena i kolegów nie podlegała żadnej dyskusji. Lube Banca pewnie wygrała do 16. Gospodarze przeciwstawili się jednak wyżej notowanym rywalom w dwóch kolejnych setach, które przegrali do 22 i na przewagi do 24. Najciekawszy był trzeci set, kiedy to ekipa z Loreto wypracowała sobie kilkupunktową przewagę, ale w końcówce Lube Banca pokazała swoją klasę. Odrobiła straty i wygrała tę odsłonę oraz cały mecz 3:0.

Lube Banca Macerata była lepsza od swojego rywala niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Jedynie w bloku obie ekipy zdobyły po tyle samo punktów (5). Lube Banca zdecydowanie lepiej prezentowała się w polu serwisowym, zdobywając tym elementem sześć punktów, przy tylko jednym gospodarzy. Znalazło to także swoje odzwierciedlenie w przyjęciu. Przyjezdni osiągnęli w tym elemencie 72% pozytywnego odbioru, przy 54% rywali. W przypadku odbioru perfekcyjnego wskaźniki te wynosiły 42% do 31% na korzyść Maceraty. W ataku nie było większej różnicy, ale minimalną przewagę osiągnęli zwycięzcy tego spotkania (53% do 49%).

Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole z Loreto był Rodrigo Freitas De Angelo, który zdobył 11 punktów. Dodatkowo 10 oczek dołożył Cristian Vigilante i po 8 Konstantin Shumov i Andrii Diachkov. Wśród siatkarzy Lube Banca najlepiej punktował oczywiście Igor Omrcen, który dziś zdobył 21 oczek. Dzielnie wspierali go Marko Podrascanin i Matias Raymaekers, którzy dorzucili odpowiednio 10 i 11 punktów.

Esse-Ti Carilo Loreto- Lube Banca Macerata 0:3
(16:25, 22:25, 24:26)