Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Podsumowanie weekendu w III lidze siatkarek WZPS Poznań

Podsumowanie weekendu w III lidze siatkarek WZPS Poznań

Spotkanie w Murowanej Goślinie miało być rewanżem za mecz pierwszej rundy kiedy to Murowana Goślina wygrała w Poznaniu 3:0. Pomimo walki, mecz zakończył się wygraną gospodyń 3:0. Pozostałe mecze w serii A też zakończyły się w trzech setach.

Mecz rozpoczął się od walki punkt za punkt, a licznie zgromadzona w hali publiczność była w głębokim szoku, kiedy goście z Poznania zamiast łatwo dać się wypunktować podejmowali walkę. Przy stanie 7:6 miejscowy zespół wyszedł po raz pierwszy na prowadzenie. W tym momencie seta zawodniczki UKS wierzyły, że wygranie seta jest jedynie formalnością. Przy stanie 22:19 dla miejscowego zespołu zawodniczki UKS wierzyły, że losy seta są rozstrzygnięte jednak już po chwili walczące siatkarki z Poznania wyrównały na 22:22. Później dwa punkty zdobył miejscowy zespół. Goście z Poznania wyrównali w nerwowej końcówce na 24:24. Jednak w decydującym fragmencie seta górę wzięło doświadczenie miejscowego zespołu, który wygrał 26:24 i objął prowadzenie w meczu 1:0.

Drugi set to katastrofalna postawa gości z Poznania w elemencie odbioru, co miało decydujący wpływ na wynik. 25:11 dla miejscowych siatkarek nie pozostawiało wątpliwości kto był lepszy w drugim secie. Po dwóch setach gospodynie prowadziły 2:0. Trzeci set miał być jedynie formalnością dla miejscowego zespołu. Tymczasem początek seta był sensacyjny kiedy to goście z Poznania objęli prowadzenie 8:0. W tym momencie seta na trybunach znów królowała mała grupa kibiców z Poznania, która ewidentnie przygłuszała dopingiem ponad 50-osobową grupę miejscowych kibiców. W środkowej części seta gospodynie odrobiły dystans do rywalek i objęły prowadzenie w całym meczu 10:9. Siatkarki z Poznania nie poddawały się i wyszły na prowadzenie 13:12. W dalszej części seta goście z Poznania podejmowali z gospodyniami kapitalną walkę i do stanu 16:16 mecz był bardzo emocjonujący. Przy kolejnych akcjach gospodynie wyszły na prowadzenie 21:18. W tym momencie seta drużyna UKS czekała już na koniec meczu, ale jednak poznanianki podjęły ponownie walkę i wyszły na prowadzenie 22:21. W tym momencie seta po raz kolejny szalał sektor zajmowany przez kibiców gości, którzy wyraźnie wspierali siatkarki z Poznania gorącym dopingiem. W nerwowej końcówce zawodniczki z Murowanej Gośliny opanowały nerwy i wygrały 26:24. Odnotujmy jednak, iż przy stanie 23:24 goście z Poznania wykonywali zagrywkę przy piłce setowej, której jednak nie wykorzystali.

W zespole z Poznania zawodniczki pokazały ogromną wolę walki. Wola ta sprawiła, iż mecz w Murowanej Goślinie był spotkaniem wyrównanym.

UKS Zielone Wzgórza – SKF KS Poznań 3:0
(26:24, 25:11, 26:24).

Po meczu powiedzieli:

Ewa Miciul (UKS): – Jestem zaskoczona. W poprzednich meczach te zawodniczki nie walczyły, dziś jednak SKF podjął walkę i dziewczyny walczyły. Jeżeli będzie tak w kolejnych meczach to będzie dla Was bardzo dobrze.

Michał Sułkowski (SKF):– Na mecz w Murowanej Goślinie udawaliśmy się w roli zespołu, który nie ma nic do stracenia. Zawodniczki naszej drużyny podjęły kapitalną walkę, której niemalże nikt się nie spodziewał. Chwała dziewczynom za zagranie kapitalnego meczu. Dziś ten zespół dał z siebie mega dużo i zagrał naprawdę kapitalne zawody. Nie byłem obecny w tygodniu na treningach, lecz widać iż na boisku wyszedł zespół, który walczył. Chwała im za to, bo na tle faworyzowanych rywalek wypadliśmy dziś kapitalnie. Jestem bardzo dumny z tej walki, za w końcówce zabrakło nam szczęścia. Zawodniczki podjęły walkę i wielkie brawa dla nich za to. Oby tak dalej.

W drugim meczu kolejki w Poznaniu zawodniczki Energetyka łatwo pokonały Spartę 3:0. Trzeci mecz kolejki był również jednostronnym widowiskiem kiedy to UKS ZSMS Poznań pokonał Orkan Września 3:0.