Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Cenne dwa punkty Centrostalu

PlusLiga Kobiet: Cenne dwa punkty Centrostalu

Siatkarki Centrostalu Bydgoszcz po pięciosetowym meczu pokonały Gwardię Wrocław. Była to ważna wygrana podopiecznych Piotra Makowskiego, bowiem pozwoliła im zwiększyć dystans punktowy nad drużynami z dołu tabeli.

Seta otwierającego to spotkanie lepiej zaczęły podopieczne Piotr Makowskiego, które za sprawą niewymuszonych błędów gospodyń uzyskały czteropunktowe prowadzenie (8:4 – autowy atak Sobolskiej, blok na Czypiruk ). Niemoc gospodyń trwała dalej. Próbował ją w jakikolwiek sposób przerwać szkoleniowiec wrocławianek – Rafał Błaszczyk, biorąc czas lub wprowadzając na parkiet nowe zawodniczki m.in. Efimienko . Po jednym z autowych ataków tej ostatniej, bydgoszczanki powiększyły swoją przewagę do sześciu oczek (13:7). Na drugiej przerwie technicznej przyjezdne miały w zapasie już siedem punktów i wszystko wskazywało na to, iż to one będą się cieszyć z triumfu w pierwszej odsłonie. Co prawda jeszcze przy stanie 17:21 dla gości, trener Makowski poprosił o czas, ale nie miało to już wpływu na przebieg pierwszej partii. Górą były siatkarki Centrostalu, które triumfowały ostatecznie do 19.

W kolejnej partii do zdecydowanego natarcia przystąpiły Gwardzistki i to one na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3 (atak Kowalkowskiej w taśmę). Bydgoszczanki miały wyraźne problemy ze skończeniem ataku, co skrzętnie wykorzystały gospodynie, powiększając swoją przewagę z minuty na minutę. Po kontrataku Efimienko, wrocławianki prowadziły już 11:5. Ich przewaga w tej partii nie była zagrożona i mogły one spokojnie punktować swoje oponentki. Udało się to między innymi wcześniej wspomnianej Czypiruk, która przy stanie 15:9 posłała asa serwisowego na stronę bydgoszczanek. Zawodniczki Gwardii nie oddały już prowadzenia do końca tego seta, wygrywając go do 14.

Trzecia odsłona, jak się później okazało, obfitowała w najwięcej emocji. Siatkarki z Dolnego Śląska kontrolowały przebieg gry tylko do stanu 8:6. W dalszej fazie tej partii inicjatywę przejęły przyjezdne. Świetnie dysponowana tego dnia była liderka bydgoskiej ekipy – Ewa Kowalkowska, która ciągnęła grę swojego zespołu w ataku. Końcówka należała do podopiecznych trenera Makowskiego, które wykazały o wiele więcej zimnej krwi. Mimo tego, że prowadziły już 21:18 to nie potrafiły utrzymać tej zaliczki. Wszystko rozstrzygnęło się w grze na przewagi, w której lepsze okazały się bydgoszczanki, zwyciężając 26:24.

Czwarty set był bliźniaczo podobny do partii drugiej. To wrocławiankom udało się odskoczyć już na początku na kilka oczek (8:3), dzięki czemu mogły one kontrolować przebieg tej odsłony. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:11, a po kilku minutach ich prowadzenie wzrosło nawet do ośmiu punktów i mogły zacząć się koncentrować na rywalizacji w tie-breaku.

Lepiej rozpoczęły go gospodynie, które prowadziły 5:4. Jednak na niewiele to się zdało, bowiem bydgoszczanki doszły swoje rywalki, a po chwili objęły dwupunktowe prowadzenie (10:8). Zażarta wymiana ciosów trwała do samego końca, i żadna z drużyna nie chciała schodzić z parkietu pokonana. Ostatnie słowo należało do Centrostalu, który triumfował 16:14, przełamując tym samym serię pięciu porażek z rzędu.