Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Informacja o stanie zdrowia Dawida Murka

Informacja o stanie zdrowia Dawida Murka

fot. archiwum

Tydzień po feralnym meczu AZS Częstochowa z ZAKSĄ, podczas którego kontuzji doznał Dawid Murek, na stronie częstochowskiego klubu ukazał się oficjalny komunikat o stanie zdrowia zawodnika. Nie potwierdziły się pierwsze diagnozy mówiące o otwartym złamaniu, ale kontuzja jest bardzo poważna.

W zeszłą niedzielę podczas meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle,  Dawid Murek doznał otwartego zwichnięcia stawu skokowego lewej nogi wraz z długotrwałym przemieszczeniem skóry i tkanek miękkich do wnętrza stawu. Jednocześnie doszło do wieloodłamowego złamania kostki bocznej i tylnej krawędzi piszczela jak również rozerwania więzadła trójgraniastego z uszkodzeniem więzadeł. Zawodnik został przewieziony do szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach. W pierwszym etapie leczenia wykonano opracowanie uszkodzeń tkanek miękkich, nastawiono staw i założono stabilizator wewnętrzny. W poniedziałek odbędzie się definitywny zabieg, którego celem będzie trwałe zespolenie złamanych kości. Na początku istniało duże ryzyko zakażenia stawu. Badania laboratoryjne wykazały, że ryzyko się zmniejszyło.

Przypomnijmy, że pierwsze diagnozy mówiły nawet o otwartym złamaniu kości, jednak na szczęście nie potwierdziły się. Nie mniej jednak uraz Dawida Murka jest bardzo poważny i skomplikowany, a zawodnika czeka długie leczenie i rehabilitacja.

źródło: azsczestochowa.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved