Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Podział punktów w Gdańsku

I liga mężczyzn: Podział punktów w Gdańsku

fot. archiwum

Trefl Gdańsk odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem podopieczni Jerzego Strumiło pokonali na własnym parkiecie Orła Międzyrzecz. Mimo, że prowadzili 2:1, to nie udało im się zdobyć kompletu punktów. Goście doprowadzili do tie breaka, którego jednak przegrali.

 

Mecz od wysokiego prowadzenia rozpoczęli goście (4:0), wówczas trener Strumiło poprosił o czas. Pierwszy punkt dla gospodarzy zdobył Daniel Wilk (1:4). W dalszej części premierowej odsłony Międzyrzeczanie utrzymywali czteropunktową przewagę (8:4). Jednak as serwisowy Macieja Fijałka, sprawił, że na wzięcie drugiego czasu zdecydował się szkoleniowiec Trefla (13:8). Atak w siatkę Waldemara Świrydowicza powiększył przewagę „Orłów" (16:9). Chwilę później Andrzej Skórski zdobył punkt z przechodzącej piłki, jego koledzy dołożyli kolejne „oczko" i przewaga gości zmalała do trzech punktów (18:15). Mimo, że gdańszczanie próbowali jeszcze walczyć to w końcówce nie udało już im się zniwelować strat i ostatecznie pierwszy set padł łupem międzyrzeczan 25:21.

Początek drugiej partii należał do gospodarzy, którzy dzięki zbiciu Daniela Wilka, szczelnemu blokowi Trefla i udanej kontrze Andrzeja Skórskiego wyszli na prowadzenie 3:0. W kolejnych akcjach gdańszczanie utrzymywali kilkupunktową przewagę. Po ataku Krzysztofa Hajbowicza goście przegrywali (7:9). W dalszej fazie seta obie ekipy starały się grać punkt za punkt. Po błędzie gospodarzy, przy stanie 16:14 o czas poprosił trener Strumiło. Popsuty serwis Macieja Fijałka i punkt Daniela Wilka pozwoliły Treflowi odzyskać kilkupunktowe prowadzenie (20:17). Dwie mocne zagrywki dały gdańszczanom piłkę setową (24:18). Drugą odsłonę zakończył szczelny blok Yaniela Garay Gomeza i Macieja Gorzkiewicza (25:18).Początek trzeciego seta był wyrównany, ale tylko do stanu 3:3. Potem dwa kolejne „oczka" zdobyli podopieczni Jerzego Strumiło, a o przerwę poprosił trener gości. Jednak dwa asy serwisowe Daniela Wilka i udana kontra Yaniela powiększyły przewagę Trefla (8:3). Chwilę później międzyrzeczanie odrobili dwa punkty, ale skuteczny atak Michała Żuka oraz udany blok gdańszczan sprawiły, że wygrywali 16:9. Po czasie dla Orła trzy kolejne oczka zdobyli gospodarze (19:9). W końcówce siatkarze z Gdańska nie pozwolili już zbliżyć się rywalom i zwyciężyli do 12.

Początek czwartej partii był niezwykle zacięty Żadnej z ekip nie udawało się wyjść na znaczne prowadzenie. Jednak dwa zbicia gości w aut sprawiły, że na świetlnej tablicy widniał wynik 8:5 dla Trefla. Goście nie zamierzali się poddawać i szybko zmniejszyli straty do jednego punktu (8:9). W kolejnych akcjach gdańszczanie utrzymywali minimalną przewagę, jednak przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu 15:15. Chwilę później mocnymi atakami popisali się Patryk Strzeżek i Jarosław Stancelewski, a błąd gospodarzy wyprowadził na prowadzenie międzyrzeczan (20:17). Mimo, że gdańszczanie ambitnie walczyli o komplet punktów, to zepsuta zagrywka Daniela Wilka dała pierwszą piłkę setową zespołowi Orła. Ostatecznie podopieczni Jerzego Strumilo ulegli do 22.

Decydująca odsłona rozpoczęła się od walki cios za cios. Dopiero dwa błędy międzyrzeczan pozwoliły podopiecznym Jerzego Strumiło wyjść na prowadzenie (7:5). Przy zmianie stron mieli oni dwa punkty przewagi (8:6). Wówczas pojedynczym blokiem popisał się Bartosz Węgrzyn (9:6). Jednak dwie udane akcje „Orłów" pozwoliły im zniwelować straty (9:8). W dalszej fazie tie breaka trwała zacięta walka, ale skuteczna kontra Daniela Wilka dała zwycięstwo gospodarzom 15:13.

Trefl Gdańsk – Orzeł Międzyrzecz 3:2
(21:25, 25:18, 25:12, 22:25, 15:13)

Składy zespołów:

Trefl Gdańsk: Maciej Gorzkiewicz, Daniel Wilk, Waldemar Świrydowicz, Yaniel Garay Gomez, Michał Chaberek, Andrzej Skórski, Michał Żurek (libero) oraz Bartosz Węgrzyn, Waldemar Kaczmarek, Michał Żuk
Orzeł Międzyrzecz: Krzysztof Hajbowicz, Maciej Fijałek, Michał Jakubczak, Rafał Matusiak, Jarosław Stancelewski, Piotr, Świerżałowski, Patryk Kabziński (libero) oraz Mariusz Szulikowski, Dominik Żmuda, Daniel Mróz, Patryk Strzeżek

Zobacz również:
Tabela i wyniki 11. kolejki I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna, treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved