Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Avia Świdnik nie zwalnia tempa

I liga mężczyzn: Avia Świdnik nie zwalnia tempa

Avia Świdnik odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu. Wczoraj pokonała 3:0 ekipę Morza Bałtyk Szczecin. Goście ambitnie walczyli o pierwsze wyjazdowe punkty, ale kontuzje i dobra gra gospodarzy nie pozwoliły im na wygranie chociażby jednego seta.

Mecz udanie rozpoczęli goście, którzy szybko wyszli na prowadzenie 4:1. Jednak gospodarze, między innymi dzięki atakom Dominika Wójcickiego doprowadzili do remisu 5:5. W następnych akcjach walka toczyła się cios za cios. Atak Konrada Paśnika dał szczecinianom prowadzenie 9:8, ale jak się później okazało było to ostatnie prowadzenie siatkarzy Morza Bałtyk w premierowej odsłonie. Skuteczne akcje Wojciecha Pawłowskiego pozwoliły świdniczanom wyjść na prowadzenie 13:10. Przy stanie 16:12 o czas poprosił Zdzisław Gogol, po którym as serwisowy Pawła Kaczorowskiego pozwolił gościom zmniejszyć straty (15:16). Jednak ostatnia faza tego seta należała zdecydowanie do podopiecznych Krzysztofa Lemieszka. Pierwszą partię zakończył skuteczny blok Adama Michalskiego na Wojciechu Paniączyku.

Początek drugiej odsłony był bardzo wyrównany. Mimo, że zawodnikom Avii udało się odskoczyć na dwa „oczka" (6:4), to szczecinianie szybko doprowadzili do remisu. Udany blok na Adamie Michalskim dał gościom jednopunktowe prowadzenie (8:7). Mocne zbicie Dawida Michora oraz dwa asy serwisowe Jakuba Nowocienia sprawiły, że siatkarze Morza Bałtyk wyszli na prowadzenie 13:9. Jednak dwa punktowe serwisy Marcina Jarosza sprawiły, że na tablicy wyników ponownie widniał remis 14:14. Udana kontra Jakuba Guza i dobra gra Dominika Wójcickiego pozwoliły podopiecznym Krzysztofa Lemiszka odskoczyć na pięć punktów (22:17). W końcówce goście próbowali jeszcze walczyć, ale ostatecznie ulegli do 21, a ostatnie „oczko" w drugiej partii zdobył Marcin Jarosz.

Trzecią odsłonę z dużym animuszem rozpoczęli świdniczanie, którzy po dwóch szczelnych blokach na Konradzie Paśniku i punktowym ataku prowadzili 3:0. Mimo złego otwarcia siatkarze Morza Bałtyk nie zamierzali się poddawać. „Czapa" na Dominiku Wójcickim oraz as serwisowy Dawida Michora pozwoliły szczecinianom doprowadzić do remisu 4:4. W kolejnych akcjach walka toczyła się punkt za punkt. Oba zespoły popisywały się skutecznymi atakami oraz efektownymi blokami. Dopiero duet Wójcicki/Guz wyprowadził Avię na prowadzenie 14:11. Błędy gospodarzy i udany blok na Adamie Michalskim sprawiły, że na tablicy wyników ponownie widniał remis 15:15. Chwilę później świdniczanie znów odskoczyli na trzy punkty (19:16). Wówczas o przerwę poprosił szkoleniowiec Morza Bałtyk, Zdzisław Gogol. Jednak na niewiele się to zdało, bowiem dwie kolejne „czapy" dobiły szczecinian, którzy ostatecznie ulegli 17:25.

Avia Świdnik – Morze Bałtyk Szczecin 3:0
(25:19, 25:21, 25:17)

Avia: Makowski, Pawłowski, Malicki, Michalski, Guz, Wójcicki, Kowalski (libero) oraz Jarosz, Jaskulski.
Morze Bałtyk: Doliński, Paśnik, Michor, Paniączyk W., Sylla, Kaczorowski, Pachliński (libero) oraz Nowocień, Kwaśniak.