Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Bolesna porażka Sokoła Chorzów

I liga kobiet: Bolesna porażka Sokoła Chorzów

fot. archiwum

W kolejnym ligowym spotkaniu Sokół Chorzów nie sprostał zespołowi Legionovii Legionowo. Po krótkim, trwającym nieco ponad godzinę meczu podopieczne Zdzisławy Kani przegrały 0:3, a to pozwoliło ekipie z Legionowa przeskoczyć chorzowianki w tabeli.

Praktycznie nie było siatkarskiego elementu w którym chorzowianki grały choćby poprawnie. Popełniały liczne błędy w przyjęciu i asekuracji, mało punktów zdobywały atakiem i blokiem – taki był obraz chorzowskiego zespołu w meczu z Legionovią. W zespole gości prym wiodły: Małgorzata Sikora i sprowadzona ostatnio Irina Lakic, która lekkimi uderzeniami skutecznie „obijała" blok Sokoła.

Pierwszy set w początkowej fazie był wyrównany i dopiero dwa błędy w przyjęciu Marty Szymon pozwoliły zespołowi gości odskoczyć na pięć „oczek" (18:13). Chorzowiankom nie udało się już odrobć strat, a seta skutecznym „plasem" zakończyła Lakic.

Początek drugiej partii to świetna gra Małgorzaty Sikory, która najpierw kilkoma atakami, następnie blokiem, a na zakończenie serwisem wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 10:2. W dalszej części tej odsłony zespół z Legionowa nie pozwolił zbliżyć się gospodyniom i pewnie wygrał do 15.Trzeci, i jak się później okazało – ostatni set nie różnił się niczym od wcześniejszych odsłon. Siatkarki z Legionowa szybko wypracowały sobie wysoką przewagę (10:4), głównie dzięki autowym atakom zawodniczek Sokoła. Ambitnie grające gospodynie zerwały się jeszcze do walki i zmniejszyły różnicę do dwóch punktów. To jednak było wszystko, na co tego dnia stać było chorzowianki. Kilka nieporozumień w zespole Zdzisławy Kani sprawiło, że przewaga podopiecznych Roberta Kupisza ponownie wzrosła. Ostatecznie legionowianki pewnie zwyciężyły 3:0

Sokół Chorzów – Legionovia Legionowo 0:3
(18:25, 15:25, 21:25)

Zobacz również:
Tabela i wyniki 11. Kolejki I ligi kobiet

źródło: inf. własna, sokolchorzow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved