Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewa Kowalkowska: Punkty ważne z punkty widzenia psychiki

Ewa Kowalkowska: Punkty ważne z punkty widzenia psychiki

fot. archiwum

Ewa Kowalkowska zagrała we Wrocławiu świetny mecz przeciwko Gwardii. - Cieszę się, że dziś nam wyszło i mam nadzieję, że teraz będziemy się pięły tylko i wyłącznie w górę - mówiła po meczu MVP tego spotkania. - Mamy duży potencjał w drużynie.

Wybór MVP spotkania pomiędzy Gwardią Wrocław a Centrostalem Bydgoszcz nie nastręczał zbyt wielu trudności. Wyróżnienie z rąk komisarza odebrała najlepsza na boisku Ewa Kowalkowska.Ta statuetka jest niewątpliwie bardzo przyjemną rzeczą, ale dla mnie najważniejsze jest dziś to, że zespół zdobył dwa punkty – cieszyła się po meczu kapitan Centrostalu. – Było też więcej momentów dobrej gry, co ostatnio nam jakoś nie wychodziło.

Siatkarki z Bydgoszczy nie miały ostatnio łatwego życia. Po pięciu porażkach z rzędu presja wyniku rosła. Nie jest tajemnicą, co ujawniał nawet trener Piotr Makowski, że duży wpływ na postawę zespołu ma to, co w szatni powie swoim koleżankom właśnie kapitan zespołu. – Nie mogę tego powtórzyć, to nasza słodka tajemnica, co się dzieje w szatni. Relacje w zespole są bardzo dobre. Faktycznie, jeśli się przegrywa tyle spotkań z rzędu, to nawet jeśli się bardzo lubimy, nie jest wówczas sympatycznie. Z drugiej strony na boisku nie może być sympatycznie, musi być złość, ambicja i wola walki. Cieszę się, że dziś to było widać – stwierdziła Ewa Kowalkowska.

Podopieczne trenera Makowskiego po zwycięstwie we Wrocławiu wyprzedziły w ligowej tabeli PTPS Piła i na półmetku rundy zasadniczej zajmują szósta lokatę. – Dla nas te punkty były ważne z punktu widzenia psychiki zespołu. Żeby się odrodzić, żeby uwierzyć, że potrafimy wygrywać i dobrze grać – zapewniała Kowalkowska. – Pracujemy bardzo dużo i ciężko, na treningach wygląda to bardzo fajnie, trochę gorzej później w meczu. Cieszę się, że dziś nam wyszło i mam nadzieję, że teraz będziemy się pięły tylko i wyłącznie w górę. Mamy duży potencjał w drużynie, ważne, byśmy to same potrafiły wykorzystać na boisku.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved