Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Terence Martin: Wygraliśmy dzięki koncentracji

Terence Martin: Wygraliśmy dzięki koncentracji

fot. archiwum

- Przez trzy sety potrafiliśmy grać naszą siatkówkę - to zdaniem Terenca Martina zaważyło na zwycięstwie w rewanżowym spotkaniu z Marchiol Vodi Prvacina. Kanadyjczyk uważa, że jego zespół wygrał dzięki koncentracji i mobilizacji od pierwszej do ostatniej piłki.

Jak myślisz co przyczyniło się do wygrania spotkania ze słoweńskim zespołem 3:0?

Terence Martin:Wydaje mi się, że wygraliśmy dzięki koncentracji. Mentalnie podeszliśmy do niego bardzo zmobilizowani, na pewno bardziej niż nasi przeciwnicy. Już przed meczem wiedzieliśmy, że jeżeli chcemy zwyciężyć to cały czas musimy być skoncentrowani. Co również ważne, przez trzy sety potrafiliśmy grać naszą siatkówkę.

Ten mecz należał do łatwych?Nie, na pewno nie. Takie mecze są specyficzne i na pewno nie można nazwać ich łatwymi. Nasi przeciwnicy byli dzisiaj bardzo zmotywowani by wygrać, jednak to nam do awansu potrzebne były dwa wygrane sety. Ostatecznie zwyciężyliśmy w całym meczu i dobrze, bo było nam to psychicznie bardzo potrzebne.

Ale wasza wygrana przyszła dość łatwo, przynajmniej z trybun tak to wyglądało.

Ona może i wyglądała na łatwą, ale gra w europejskich rozgrywkach jest specyficzna, ponieważ każdy zespół gdyby nie był dobry to by w nich nie występował. Może i fizycznie to spotkanie nie było trudne, może i byliśmy silniejsi, ale czasem telnet nie wystarczy do wygrania, trzeba mieć również to w głowie.

Zagraliście dobre spotkanie w obronie.

Dużo nad tym pracujemy i myślę, że faktycznie nasza gra w tym elemencie jest coraz lepsza. Ogólnie sądzę, że ten element jak i blok w siatkówce są bardzo ważne, ale też i najtrudniejsze do wyćwiczenia.

Rozmawiała Dominika Kwiek – zaksa.pl

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved