Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superliga rosyjska: Zespół Kadziewicza przełamał złą passę

Superliga rosyjska: Zespół Kadziewicza przełamał złą passę

Lokomotiw Biełgorod podejmował Gazprom Surgut, w którym do niedawna grał drugi z Polaków. Popularnemu „Kadziowi" nie dane jednak było spotkać się ze Zbigniewem Bartmanem, zaś jego zespół do dwóch porażkach odniósł upragnione zwycięstwo 3:0.

Gospodarze od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania. Szybko odkryli, że wystarczy mocniej i celniej zagrać zagrywką, a zawodnicy z Syberii sami rzucają się „Lwom" na pożarcie. Niedawni koledzy „Zibiego" byli bezradni wobec nieźle dysponowanych podopiecznych trenera Szypulina. Jedynie w drugim secie goście prowadzili wyrównaną walkę. Dopiero w końcówce tej partii Lokomotiv odskoczył rywalom przy dużym udziale Łukasza Kadziewicza, który posłał na stronę przeciwnika kilka mocnych serwisów. Ostatnia partia to już popis miejscowych, którzy bezlitośnie wykorzystywali niemoc przyjezdnych. Wygrana do 19 i ostateczne zwycięstwo w trzech setach pozwoliło odetchnąć zawodnikom i sztabowi trenerskiemu. W następnej kolejce drużyna Lokomotivu wyjeżdża do Nowego Urengoju, gdzie zmierzy się z miejscowym Fakiełem – jednym z faworytów Superligi.

Łukasz Kadziewicz rozegrał dziś niezłe zawody. Atakował ze skutecznością 64% i zdobył w ten sposób siedem oczek. Dołożył do tego jeden punktowy blok. Dla ogólnego wyniku zespołu ważna była dobra dyspozycja polskiego środkowego, jaką zaprezentował w polu zagrywki. „Kadziu" aż szesnaście razy wprowadzał piłkę do gry, a przy jego serwach drużyna zdobywała ważne punkty.

Lokomotiv Biełgorod – Gazprom Surgut 3:0
(25:20, 25:22, 25:19)

Lokomotiw Biełgorod: Chtiej (14), Kadziewicz (8), Birjukow (7), Muserskij (13), Ilinych (15), Bagriej (1), Kaszycyn (libero) oraz Dinejkin, Tiutin
Gazprom Surgut: Maksimow (12), Rodiczew (5), Proskurnia (7), Szulepow (12), Gucaliuk (6), Habibullin (1), Janutow (libero) oraz Kolodinskij, Płatonow, Martyniuk, Nosenko