Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Gwardzistki podejmują Centrostal Bydgoszcz

PlusLiga Kobiet: Gwardzistki podejmują Centrostal Bydgoszcz

fot. archiwum

W niedziele we wrocławskiej hali Orbita w ramach 9. kolejki PlusLigi Kobiet Impel Gwardia  podejmować będzie rywalki Centrostalu Bydgoszczy.  Podopieczne Rafała Błaszczyka będą chciały zrehabilitować się kibicom za porażki w pucharze CEV.

Siatkarki z Dolnego Śląska nie mogą narzekać w grudniu na brak gier. Jutrzejsze spotkanie będzie dla nich już czwartym meczem w tym miesiącu. Niestety nie udało się wrocławiankom awansować do kolejnej rundy Pucharu CEV – zwycięsko z konfrontacji w ramach 1/16 tych rozgrywek, wyszedł zespół Rabitu Baku. Niepowodzenie w pucharze rekompensuje jednak w pełni ligowa postawa gwardzistek. Impel Gwardia po 8. kolejkach zajmuje wysokie, 5. miejsce z dwunastoma punktami na koncie. W ostatnim ligowym spotkaniu podopieczne Rafała Błaszczyka odniosły ważne zwycięstwo po tie-breaku w Pile.

Jutrzejsze rywalki wrocławianek, siatkarki Centrostalu rozpoczęły bardzo dobrze obecny sezon od serii trzech wygranych meczów z rzędu, jednak kolejne spotkania nieukładany się już tak pomyślnie dla zespołu Piotra Makowskiego. Zespół znad Brdy przegrał pięć kolejnych spotkań i plasuje się na 7. miejscu w ligowej tabeli.

Niedzielne spotkanie jest ostatnią konfrontacją w ramach I rundy rozgrywek PlusLigi Kobiet. Dlatego obie drużyny będą starały się walczyć o jak najlepszy wynik. Kto okaże się lepszym? Kto będzie mógł cieszyć się z wyższej lokaty po I rundzie? Czy Centrostal Bydgoszcz wykorzysta zmęczenie rywalek i zdoła przełamać złą passę? A może Wrocławianki niesione dopingiem swoich kibiców po raz kolejny w tym sezonie udowodnią, że są bardzo mocnym zespołem, którego nie należy lekceważyć?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved