Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II Liga Kobiet: Extrans Patria zrewanżowała się Maratonowi

II Liga Kobiet: Extrans Patria zrewanżowała się Maratonowi

W meczu drużyn zamykających tabelę siatkarki Extrans Patrii odniosły pionierską wyjazdową wygraną w historii występów na drugoligowych parkietach. Zespół trenera Patrii wygrał w Krzeszowicach i zrewanżował się za porażkę z pierwszej rundy.

Trwający blisko półtorej godziny pojedynek był wyrównanym spotkaniem. Pierwszy set to bezproblemowa wygrana przyjezdnych. Drugie i trzecie starcie to tryumf krzeszowiczanek, które były zespołem bardziej pokładanym i kontrolowały przebieg gry. Miejscowe dobrze radziły sobie w obronie wyprowadzając skuteczne kontry. Po wygraniu przez Maraton trzeciego seta o koncentrację i walkę do końca prosił swe zawodniczki Krzysztof Zabielny, szkoleniowiec miejscowych. Siatkarki z Krzeszowic chyba nie wsłuchały się w słowa trenera. W ich szeregi wkradło się bowiem zbytnie rozluźnienie, popełniły sporo błędów własnych i przegrały seta ,w którym wyrównany bój toczył się tylko na początku. Tie-break to popis Żanety Baran. Siatkarka Extrans Patrii z rzadka myliła się przy atakach zdobywając punkt za punktem. Atakująca drużyny z Sędziszowa Małopolskiego będąc najlepszą zawodniczką meczu była nie do zatrzymania przez blok gospodyń. Jej mocne i skuteczne ataki siały spustoszenie w szeregach krzeszowiczanek, które w decydującym starciu przegrywały już 5:13. W końcowe miejscowe poderwały się jeszcze do walki, ale drużyna z Sędziszowa Małopolskiego nie dała sobie odebrać drugiego zwycięstwa z rzędu. Trener gości mówił o ciekawym meczu. Szkoleniowiec gospodyń był zatroskany jedenastą przegraną swych podopiecznych i twierdził, że spotkanie było bardzo słabym widowiskiem.

Maraton Krzeszowice – Extrans Patria Sędziszów Młp. 2:3
(15:25, 25:17, 25:21, 19:25, 10:15)

Maraton: Chochorowska, Madejska, Koźbiał, Bednarczuk, Czekaj, Kocoń, Masułecka (libero) oraz Zając, Furczyk.
Extrans Patria: Baran, Chmura, Hajduk, Chmiel, Bartnicka, Matejek, Wrona (libero) oraz Broszkiewicz, Pyrć, Ruszel, Młocek.

Pomeczowe wypowiedzi :

Monika Bartnicka (rozgrywająca Extrans Patrii): Był to mecz obfitujący w sporą ilość błędów. Miejscowe dobrze spisywały się w obronie. Myśmy bardzo dobrze grały blokiem. Cieszy zwycięstwo bo mojemu zespołowi potrzebne są wygrane aby uwierzył w siebie. Mimo, że drużyna Krzeszowic była zespołem bardziej ułożonym to nasza żywiołowa postawa przyniosła zwycięstwo.

Krzysztof Zabielny (trener Maratonu Krzeszowice): Uważam, że spotkanie stało na bardzo niskim poziomie, nie boje się użyć tego określenia na poziomie trzecioligowym. Oba zespoły popełniły całą masę błędów. Drużyna z Sędziszowa Młp. popełniła ich mniej i zwyciężyła. Zespoły prezentowały wyrównany poziom i o wygranej zadecydowała dyspozycja dnia. Moją Drużynę stać na zdecydowanie lepszą postawę. Sędziszów Młp., Jasło i mój zespół walczyć będą o ósme miejsce na końcu rundy zasadniczej.

Autor relacji: Stanisław Siwiec

źródło: Reporter Gazeta