Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Siódme z rzędu zwycięstwo Akademiczek z Radomia

II liga K: Siódme z rzędu zwycięstwo Akademiczek z Radomia

fot. archiwum

Nawet pewna ospałość i przestoje w grze nie przeszkodziły siatkarkom AZS Politechniki Radomskiej w siódmej wygranej z rzędu. Radomianki nie straciły seta, a w ostatniej partii wprost zdemolowały rywalki z Łodzi.

Zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji były radomianki i udowodniły to na boisku. Mimo, że nie czerpały jakiejś radości z gry, były nawet nieco ospałe, jakby myślami były gdzieś daleko, udowodniły, że takie ekipy jak ŁKS muszą się jeszcze wiele uczyć, żeby sprostać radomskim Akademiczkom. Nie było elementu, w którym AZS by nie górował i dlatego przewaga w poszczególnych partiach była aż nadto wyraźna.

Pierwsza i druga odsłona widowiska toczyła się w wielu momentach punkt za punkt, ale kiedy tylko następowała taka potrzeba siatkarki z Radomia włączały drugi bieg i nie było zmiłuj. Trudno kogokolwiek wyróżnić, bo każda z zawodniczek spełniała swoją rolę.

Dość "swobodna" była za to trzecia partia. Na początku pięć punktów z rzędu nabiła zagrywką Iwona Lachowska. Potem szybko zrobiło się 13:3 dla AZS-u i trener Aleksander Klimczyk mógł nie tylko dokonywać wielu roszad w składzie, ale również uskuteczniać eksperymenty. Katarzyna Nadziałek i Natalia Karbowska na na zmianę występowały w roli rozgrywających i atakujących, a na placu gry pojawiły się ponadto: Magdalena Cieplak i Emilia Sekutowska. Nawet tak poważne roszady nie zatrzymały rozpędzonych radomianek, które pozwoliły rywalkom na zdobycie ledwie 10. punktów. – To fakt, że byłyśmy ospałe i rozkojarzone, ale najważniejsze jest zwycięstwo i to w dodatku za trzy punkty – podsumowała mecz Joanna Walczak.AZS Politechnika Radomska – ŁKS UKS 179 Łódź 3:0
(25:18, 25:21, 25:10)

Składy zespołów:
AZS: Nadziałek, Walczak, Kucharska, Pasieczna, Lachowska, Jaroszek, Pluskota (libero) oraz Arbuckle, Cieplak, Karbowska, Sekutowska.
ŁKS: Chojnacka, Mielczarek, Szyda, Bakuła, Żmudzińska, Kępa, Wrzos (libero) oraz Góra, Drożdż, Banasiak, Chmielewska.

*Autorem relacji jest Grzegorz Stępień (RadomSport.pl)

Zobacz również:
Wyniki 13. kolejki oraz tabela gr. 3 II ligi kobiet

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved