Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Zapowiedź weekendu w III lidze siatkarek WZPS Poznań

Zapowiedź weekendu w III lidze siatkarek WZPS Poznań

fot. archiwum

W tej kolejce spotkań w serii A najciekawiej zapowiada się mecz w Poznaniu w hali przy ul. Chwiałkowskiego, gdzie miejscowy ZSMS podejmować będzie drużynę Orkana Września. Zespół z Wrześni nie będzie miał nic do stracenia w starciu z ekipą z Poznania.

Siatkarki ZSMS muszą wygrać, aby zostać w grze o czołowe miejsca w rozgrywkach ligowych. W drugim meczu, który również odbędzie się w Poznaniu miejscowy KS Energetyk podejmować będzie Spartę Złotów. Zespół gospodarza meczu do gry znów przystąpi osłabiony, lecz mimo wszystko będzie zdecydowanym faworytem meczu. Goście ze Złotowa nie mają jednak nic do stracenia. Sparta opuściła w końcu ostatnie miejsce w tabeli, lecz dalej musi szukać punktów niezbędnych do pozostania w lidze. W pierwszej rundzie Spartanki sprawiły u siebie niespodziankę, kiedy to uległy faworyzowanym poznaniankom dopiero 2:3.

Ostatnim meczem w tej kolejce będzie spotkanie w Murowanej Goślinie. Tam miejscowy UKS, stanowiący bezpośrednie zaplecze dla drugoligowego KS, będzie podejmować czerwoną latarnię rozgrywek, czyli zespół SKF KS Poznań. Gospodynie meczu będą zdecydowanym faworytem tego spotkania i trudno przypuszczać, aby drużyna Ewy Miciul straciła w tym meczu punkty. Goście z Poznania przyjadą do Murowanej Gośliny w roli zespołu, który nie ma jednak nic do stracenia, a musi starać się szukać punktów, bo w tym sezonie do rozegrania zespołowi SKF zostały już tylko cztery mecze.

Seria A:UKS ZSMS Poznań – LUKS „ORKAN" Września
UKS „ZIEL. WZG." Murowana Goślina – SKF KS Poznań
KS „ENERGETYK" Poznań – MLKS „SPARTA" Złotów

W rozgrywkach serii B drużyny powoli zmierzają do zakończenia fazy zasadniczej. W tej kolejce najciekawszym meczem będzie spotkanie w Szamotułach, gdzie lider podejmować będzie drużynę z Trzcianki. W pozostałych grach również nie powinno zabraknąć emocji.

Seria B:

UKS „ŚRODA" Środa Wlkp. – Zbąszyń/Nowy Tomyśl
MKS „NOTEĆ" Czarnków – KS „BAZAR" Śrem
UKS „Szamotulanin" – MKS MDK Trzcianka
TKKF „ELEKTRYNKI" Konin – PSPS „LIBERO" Pleszew
MKS MOS Słupca – MKS MOS Turek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved