Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zapowiedź 11. kolejki I ligi mężczyzn

Zapowiedź 11. kolejki I ligi mężczyzn

fot. archiwum

W 11. kolejce rozgrywek I ligi mężczyzn odbędą się spotkania, w których trudno wskazać wyraźnego faworyta. Bardzo ciekawie zapowiadają się pojedynki w Bielsku-Białej, Nysie oraz Hajnówce. Pauzować będzie zespół GTPS-u Gorzów Wielkopolski.

Avia Świdnik – Morze Bałtyk Szczecin

W tym spotkaniu faworyt zdaje się być tylko jeden. Podopieczni Krzysztofa Lemieszka kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i beniaminkowi ze Szczecina będzie bardzo trudno przerwać świetną passę świdniczan. Wprawdzie zespół Morza urwał ostatnio punkt drużynie z Bielska, ale zrobił to na własnej hali, gdzie już niejeden z wyżej notowanych zespołów stracił punkty.

AZS PWSZ Nysa – Ślepsk SuwałkiW tej parze już o wiele trudniej wskazać zdecydowanego faworyta. Drużyna z Suwałk już od trzech kolejek nie zaznała smaku zwycięstwa, zaś zespół prowadzony przez duet trenerski Ratajczak-Kaczmarek zainkasował komplet punktów w meczu z Energetykiem. Czy Nysa będąca obecnie czerwoną latarnią rozpocznie w marsz w górę tabeli, o tym przekonamy się w już w najbliższy weekend.

Pronar Hajnówka – Energetyk Jaworzno

Pojedynek sąsiadujących w tabeli drużyn należy do bardzo ciekawych. Potyczka ta wydaje się spotkaniem za "sześć punktów", gdyż obie drużyny okupują dolną część tabeli. Hajnowianie wywieźli ostatnio jeden cenny punkt z trudnego gorzowskiego terenu oraz są gospodarzem tego spotkania. Drużyna z Jaworzna po dwóch porażkach z rzędu z pewnością tanio skóry nie sprzeda, więc faworyta w tym spotkaniu trudno wskazać.

SMS PZPS I Spała – Joker Piła

Joker Piła w ostatniej kolejce pauzował, zaś spalska młodzież przegrała pięciosetowy pojedynek w Międzyrzeczu. W tym spotkaniu faworyt zdaje się być tylko jeden, lecz podopieczni Grzegorza Rysia udowodnili, że w tym sezonie nie są jedynie tłem dla rywali. Uczniowie z Spały pokazali już niejednokrotnie, że są specjalistami w rozgrywaniu tie-breaków, wiec może i tym razem sprawią małą niespodziankę.

Trefl Gdańsk – Orzeł Międzyrzecz

W tym spotkaniu w roli faworyta występują gospodarze, którzy nie przegrali meczu ligowego aż od pięciu kolejek, co więcej, jako pierwsi w lidze pokonali kielczan. Dodatkowo w środę, w rozgrywkach Pucharu Polski, potwierdzili swoją wyższość nad Farciarzami. Międzyrzeczanie z pewnością będą się starali wywieźć jakiekolwiek punkty z miasta Neptuna, ale o to będzie niezwykle trudno.

BBTS Bielsko- Biała – Fart Kielce

W pojedynku tych drużyn jako faworyta można upatrywać kielczan. Fart w dalszym ciągu piastuje fotel lidera, mimo iż przegrał z Treflem Gdańsk 1:3. Podopieczni Przemysława Michalczyka występują w roli gospodarza i z pewnością postawią zacięty opór wyżej notowanemu rywalowi. Do tego w ostatniej kolejce po emocjonującym pięciosetowym meczu pokonali Morze Bałtyk Szczecin.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved