Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sędzia produkuje, kluby muszą kupić

Sędzia produkuje, kluby muszą kupić

fot. archiwum

Na zlecenie PZPS-u kluby PlusLigi oraz PlusLigi Kobiet zakupiły dodatkowe sygnalizatory, których używają trenerzy, chcąc wziąć czas dla swojej drużyny. Jedynym producentem tych urządzeń, który posiada atest, jest międzynarodowy sędzia z Bydgoszczy.

Dotychczas przepisy wymagały, by przy parkiecie były trzy urządzenia sygnalizujące przerwę bądź zmianę zawodnika. Znajdowały się przy ławce rezerwowych każdej z drużyn oraz przy stoliku sędziowskim. W tym sezonie kluby grające w ekstraklasie zmuszone były zaopatrzyć się dodatkowo w żarówkę na słupku. Koszt jednego urządzenia: 3.8 tys. zł.

To skandal – mówi „Gazecie Wyborczej" Krzysztof Wesołowski, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Łodzi, gdzie swoje mecze rozgrywają siatkarki Budowlanych Organika. – To tylko kawałek plastikowej rurki, lustereczko i przycisk. I za to trzeba płacić cztery tysiące?

Kluby nie miały możliwości wyboru wykonawcy urządzeń, bowiem jedynym producentem tego sprzętu, który otrzymał niezbędny atest od PZPS, jest bydgoska firma Darpol, której właścicielem jest sędzia międzynarodowy Dariusz Jasiński. Jasiński zachwala wysoką jakość oraz wysoką technologię swoich produktów i uważa, że to właśnie skłoniło Polski Związek Siatkówki do zapewnienia mu wyłączności. Firma bydgoskiego sędziego znana jest z produkcji sprzętu używanego we wszystkich imprezach siatkarskich w Europie.Mam w magazynie trzy podobne komplety, teraz musieliśmy płacić za kolejny – mówi „Gazecie Wyborczej" szef hali klubu z męskiej ligi. – Lepiej się nie wychylać i nie robić z tego draki, ale sprawa jest niesmaczna, bo przecież bez żadnego przetargu PZPS i władze ligi dają zarobić sędziemu, który jest w strukturach związku.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved