Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Robert Szczerbaniuk: Wykorzystaliśmy osłabienie zespołu ze Słowenii

Robert Szczerbaniuk: Wykorzystaliśmy osłabienie zespołu ze Słowenii

fot. archiwum

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali w trzech setach słoweński Marchiol Vodi Prvacina i awansowali do 1/8 finału Pucharu CEV. Podczas konferencji prasowej trener Krzysztof Stelmach zwracał uwagę na zbyt dużą ilość błędów w zagrywce.

Bostjan Krivec (kapitan, Marchiol Vodi Prvacina): – Gratulacje dla zwycięzców. Nasza drużyna popełniła wiele błędów, natomiast drużyna ZAKSY była dobra w zagrywce oraz przyjęciu.

Robert Szczerbaniuk (kapitan, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle): – Cieszymy się ze zwycięstwa. Mogę powiedzieć tylko tyle, że wykorzystaliśmy osłabienie zespołu ze Słowenii. Rozegraliśmy przyzwoite spotkanie w ataku i bloku. Co do zagrywki to się nie zgadzam, bo było zbyt dużo błędów, prostych błędów. Zagraliśmy swoją siatkówkę, wygraliśmy w trzech setach, kontrolowaliśmy to spotkanie od początku do końca. Koncentrujemy się teraz na kolejnym przeciwniku, Olsztynie.

Matjaz Stanic (menadżer, Marchiol Vodi Prvacina): – Gratulacje dla przeciwników. Drużyna ZAKSY jest drużyną zdecydowanie lepszą od nas. Przyjechaliśmy tutaj bez dwóch podstawowych zawodników i to nam skomplikowało sytuację. W Słowenii rozegraliśmy lepsze spotkanie.Krzysztof Stelmach (trener, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle): – Dziękuje za gratulacje. Technicznie mecz był rozegrany dobrze. Uważam, że było zbyt dużo błędów w zagrywce. Jak na mecz trzysetowy piętnaście błędów. Są to zagrywki, które są psute i to nie były mocne zagrywki, których zawodnik szukał punktu, bo takie rzeczy się wybacza. Były to serwisy tzw. kontrolowane. Będziemy musieli nad tym popracować, ponieważ jest za dużo zepsutych zagrywek kontrolowanych. Są to zagrywki taktyczne, bądź serwisy całkowicie kontrolowane, gdzie będziemy później ustawiali blok i obronę. Co do innych elementów: bloku i odbioru zagrywki nie było źle. Cieszymy się z wygranej w trzech setach. Zrobiliśmy to, czego od nas wszyscy oczekiwali. Teraz skupiamy się na Olsztynie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved