Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Recepta na przeciwności losu

Recepta na przeciwności losu

fot. archiwum

Pomysł organizacji turnieju integracyjnego, którego nazwa powinna brzmieć "standing-pupa volley cup" narodził się w gronie działaczy Ren-But Złotoryja w zeszłym roku. Efekty pozwoliły, przy wsparciu Starostwa Powiatowego, na organizację kolejnej edycji.

Zabawa polegała na tym, że na jednym parkiecie spotkały się drużyny grające w siatkówkę jaką znamy na co dzień z czołowymi drużynami grającymi w siatkówkę na siedząco.

Na początku pojedynki: debiutanci kontra drużyny ligowe. Zasady gry takie, jak w siatkówce z jedną małą różnicą – pupa zawodnika cały czas musi dotykać podłogi. W samo południe nastąpiło uroczyste rozpoczęcie: tradycyjne powitanie VIP-ów, brawurowe wykonanie piosenki "Dziwny jest ten świat" oraz taneczne popisy zespołu "Łał". Później już nietradycyjnie – organizatorzy sprowadzili VIP-ów "do parteru", a po drugiej stronie siatki usiadła reprezentacja kobiet. Wynik 2:0 dla dziewczyn, mimo że po vipowskiej stronie "krew, pot i łzy". Długo odczuwać będą ten mecz, sadowiąc się w wygodnych vipowskich fotelach.

Później już normalne turniejowe rozgrywki w kategoriach "siedząca" i "stojąca". Wszystko przebiegało sprawnie, płynnie i planowo, m.in. dzięki dziewczętom ze złotoryjskiego klubu, ze Starostwa, wolontariuszkom z LO oraz klubowym "Skrzatom". W sobotę wieczorem wszyscy natomiast zmienienili parkiet na bardziej taneczny. Zasłużona chwila relaksu po sportowych zmaganiach.Ponad połowa zawodników, biorących udział w turnieju, to ludzie dotknięci często bardzo znaczną niepełnosprawnością. Tylko, że wspólna rywalizacja na jednym, a zabawa na drugim parkiecie sprawiała, że nie było tego widać. Widać było natomiast ogromną chęć i radość życia ludzi, którzy znaleźli sportową receptę na przeciwności losu.

Klasyfikacja:

kat. na siedząco:

1. Simet Jelenia Góra
2. Start Szczecin
3. Start Wrocław
4. HSV Brunnsum (Holandia)
5. Cichy Lew Legnica
6. Kadra Kobiet

kat. na stojąco:

1. ZNP Żywiec
2. Ren-but Złotoryja
3. Wittelsheim (Francja)
4. Powiat Złotoryjski
5. Urząd Miasta Złotoryja
6. KSS SA Złotoryja

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved