Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Polki nie zagrają w Lidze Europejskiej

Polki nie zagrają w Lidze Europejskiej

fot. archiwum

Liga Europejska kobiet ponownie zostanie rozegrana w ośmiozespołowym składzie. Próba poszerzenia LE o kolejne cztery drużyny spełzła na niczym ze względu na odpowiedź PZPS, który nie może spełnić niektórych warunków przystąpienia zespołu do rozgrywek.

PZPS nadesłał do siedziby CEV-u odpowiedź, w której zdecydował się na nie zgłaszanie reprezentacji Polski do rozgrywek Ligi Europejskiej. Tym samym zespoły Białorusi, Francji i Chorwacji również nie będą mogły uczestniczyć w meczach tych kontynentalnych rozgrywek. Andre Meyer przyznał, iż bardzo żałuje, że nie udało się doprowadzić do poszerzenia rozgrywek Ligi Europejskiej kobiet o kolejne cztery zespoły. – Mimo wszystko, wierzę, że te drużyny, które przystąpią do rozgrywek zapewnią świetne widowisko zarówno swoim kibicom jak i całej europejskiej rodzinie siatkarskiej. Rozgrywki Ligi Europejskiej są kolejną możliwością do sprawdzenia każdej z drużyn w konfrontacji na wysokim poziomie. Jest to dobra forma przygotowania do World Grand Prix czy Mistrzostw Świata w Japonii – stwierdził.

W tym roku, tak samo jak w roku ubiegłym, rywalizacja w Lidze Europejskiej będzie się odbywała między ośmioma zespołami podzielonymi na dwie grupy. W ubiegłorocznych rozgrywkach udział wzięły drużyny narodowe: Bułgarii, Hiszpanii, Serbii, Grecji, Turcji, Francji, Rumunii oraz Wielkiej Brytanii. Pierwsze cztery ekipy rywalizowały w grupie A, natomiast pozostała czwórka w grupie B. Do półfinałów awansowały zespoły Serbii i Bułgarii (A) oraz Turcji i Francji (B). W finale zmierzyły się ekipy Serbii i Turcji. Gospodynie, Turczynki, uległy po pięciosetowej batalii swym rywalkom i zajęły drugie miejsce. Brąz padł łupem Bułgarek, które wygrały 3:0 z Francuzkami.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved