Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Skra jedzie do Radomia

PlusLiga: Skra jedzie do Radomia

fot. archiwum

W 9. kolejce PlusLigi Jadar Radom będzie podejmował we własnej hali PGE Skrę Bełchatów. Gospodarze nie zamierzają poddawać się na starcie i powalczyć z borykającą się ostatnio z kontuzjami ekipą mistrzów Polski.

Zajmujący 9 pozycję w tabeli zespół z Radomia pokonał w zeszłym tygodniu w meczu wyjazdowym 3:1 Pamapol Siatkarza Wieluń. Było to bardzo ważne zwycięstwo, bowiem radomianie walczą o spokojne utrzymanie się w lidze.

To zwycięstwo było nam potrzebne jak rybie woda. Cieszymy się niezmiernie, bo przegrana tutaj praktycznie eliminowałaby nas z gry o play-off, a chcemy uniknąć gry o utrzymanie. Ten mecz mógł równie dobrze zakończyć się odwrotnym wynikiem. Dopisało nam w końcu trochę szczęścia, mieliśmy do tej pory sporo szans, których nie udało się wykorzystać, a dzisiaj się udało. Spadło z nas powietrze i teraz czekamy na kolejne mecze. Mam nadzieję, że zaczniemy już grać skutecznie – powiedział po meczu kapitan zespołu z Radomia, Robert Prygiel.

W ekipie gospodarzy nie zobaczymy przyjmującego Marcina Kocika, który 8 grudnia 2009 r. rozwiązał kontrakt z Jadarem i prawdopodobnie wyjedzie grać do katarskiego Doha, gdzie w tym roku odbywały się Klubowe Mistrzostwa Świata, w których udział brała Skra Bełchatów.Natomiast mistrz Polski zwyciężył w odbywającym się w czwartek zaległym meczu z AZS-em Olsztyn i przejął fotel lidera od Delecty Bydgoszcz. Bełchatowianie borykają się z napiętym terminarzem i kontuzjami zawodników. Do tych drugich dołączył ostatnio Radosław Wnuk, który na jednym z treningów feralnie dostał piłką przy blokowaniu i koniec roku spędzi z ręką w gipsie. Pech chciał, że stało się to akurat, gdy miał dostać w grudniu szansę gry, mógłby bowiem zastąpić Marcina Możdżonka.

Bardzo żałuję, bo cały grudzień miałem właśnie grać, taki był plan trenera Nawrockiego. Nie mam na to jednak już żadnego wpływu. Będę chciał jak najszybciej wrócić do wysokiej dyspozycji, jednak to jest ręka w gipsie. Wiadomo, że po trzech tygodniach unieruchomienia mięśnie trzeba będzie odbudowywać – mówi środkowy Mistrza Polski.

Faworytem meczu pozostaje Skra Bełchatów, lecz radomianie powinni podjąć walkę, tak jak zrobiła to Politechnika Warszawska, która w poprzedniej kolejce PlusLigi sensacyjnie pokonała Mistrza Polski.

Na mecz Jadar Radom – PGE Skra Bełchatów zapraszamy w sobotę, 12 grudnia 2009 r. o godz. 17 do hali Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved