Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Szybkie trzy sety w Dąbrowie Górniczej

PlusLiga Kobiet: Szybkie trzy sety w Dąbrowie Górniczej

Przysłowiową godzinę z prysznicem trwało spotkanie Enion Energii MKS Dąbrowa Górnicza z Organiką Budowlani Łódź. Podopieczne trenera Wiesława Popika zwyciężyły w tym pojedynku 3:0 i tym samym zainkasowały trzy "oczka" do ligowej tabeli.

Drużyna z Dąbrowy Górniczej przystąpiła do tego meczu osłabiona brakiem kontuzjowanej Aleksandry Liniarskiej, która gra na pozycji środkowej oraz, wciąż leczącej kontuzję, Katarzyny Gajgał. Z konieczności na środku zagrała Agata Karczmarzewska-Pura.

Mecz rozpoczął się po myśli łodzianek, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:6. Gospodynie popełniały zbyt dużą ilość błędów własnych, aby myśleć o nawiązaniu skutecznej i wyrównanej gry z ekipą Wiesława Popika. Po przerwie technicznej nadal dominowały przyjezdne. Kąśliwymi zagrywkami popisała się Karolina Kosek i przy stanie 10:6 dla Budowlanych o przerwę poprosił trener Waldemar Kawka, lecz nie dało to rezultatu. W natarciu nadal była drużyna gości, która raz po raz przedzierała się przez blok MKS-u – ataki Karoliny Kosek i Julii Szeluchiny były nie do zatrzymania. Dąbrowianki miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego tempa, przez co nadziewały się na kontry. Na drugiej przerwie technicznej Budowlane prowadziły 16:10, a w grze dąbrowianek nie było widać pomysłu na grę. Im bliżej było końca seta tym coraz bardziej powiększało się prowadzenie łódzkiej drużyny. Po dwóch błędach własnych gospodyń beniaminek z Łodzi prowadził 20:11 i wiadomym było, że tego seta nie przegra. Wysokie prowadzenie wprowadziło rozluźnienie w poczynania Budowlanych, które straciły kilka punktów z rzędu i przy stanie 23:16 o czas poprosił trener Wiesław Popik. Reprymenda okazała się skuteczna. Najpierw Marta Pluta zablokowała w bloku Ewelinę Sieczkę, a seta skutecznym atakiem zakończyła Katarzyna Zaroślińska.

Pomimo dobrego początku i prowadzenia przez MKS 4:2, po bloku Eweliny Sieczki na Katarzynie Zaroślińskiej, w drugiej odsłonie spotkania nadal ton grze nadawały zawodniczki z Łodzi. Do wyrównania stanu seta doszło po bloku Marty Pluty na Katarzynie Walawender i było 6:6. Od tego momentu łodzianki postawiły szczelny blok, poprawiły zagrywkę, a po skutecznych serwach Julii Szeluchiny było 14:7 dla przyjezdnych. Na drugiej przerwie technicznej Budowlane prowadziły ośmioma „oczkami" (16:8). Gospodynie były w odwrocie, liczne roszady w ich składzie nie przyniosły pożądanego rezultatu. Po ataku Katarzyny Jóźwickiej ze skrzydła było 18:11. Wkrótce potem kolejną serią dobrych i mocnych zagrywek popisała się Karolina Kosek i łodzianki prowadziły 23:13. Seta atakiem ze środka zakończyła Julia Szeluchina.

Chcąc pozostać w meczu MKS musiał wygrać trzeciego seta. Gra miejscowej drużyny wyglądała poprawnie do pierwszej przerwy technicznej. Łodzianki prowadziły wówczas 8:7. Z biegiem czasu, tak jak miało to miejsce w poprzednich dwóch setach, do głosu zaczęła dochodzić drużyna z Łodzi, która po serwach Micheli Teixeiry prowadziła na drugiej przerwie technicznej 16:11. Wówczas jasnym się stało, że przyjezdne zgarną pełną pulą i trzy punkty pojadą do Łodzi. Karolina Kosek po serii skutecznych zagrywek sprawiła, że Budowlane prowadziły 22:14. Podobnie jak miało to miejsce w dwóch pierwszych setach gospodynie nadziewały się na szczelny blok łodzianek i nie potrafiły skończyć ataków. Ostatnie trzy akcje meczu należały do ekipy gości. Budowlane zasłużenie wygrały i tracą już tylko dwa punkty do drużyny z Zagłębia.

W perspektywie czekających dąbrowską drużynę spotkań w Lidze Mistrzyń i w PlusLidze Kobiet niepokój w ekipie MKS-u mogą budzić kontuzje Katarzyny Gajgał i Aleksandry Liniarskiej, które do końca bieżącego roku już nie zagrają.

MVP spotkania została wybrana Marta Pluta.

Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza – Organika Budowlani Łódź 0:3

(16:25, 15:25, 15:25)

MKS: Pura (8), Sadowska (8), Szczurek (4), Sieczka (6), Lis (6), Haładyn (2), Tkaczewska (libero) oraz Wilczyńska, Walawender (1) i Śliwa (1)
Budowlani: Kosek (15), Teixeira (11), Szeluchina (13), Pluta (4), De Paula (9), Zaroślińska (3), Ciesielska (libero) oraz Jóźwicka (3)