Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Gwiazdy z BKS-u zawitają do Żukowa

PlusLiga Kobiet: Gwiazdy z BKS-u zawitają do Żukowa

fot. archiwum

Dorota Świeniewicz, Anna Barańska, Eleonora Dziękiewicz, Natalia Bamber... W sobotę Żukowo odwiedzą gwiazdy siatkówki. Takiej okazji nie można przegapić. O godzinie 18.00 Gedania zmierzy się z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała.

Aluprof przegrał tytuł mistrza Polski na rzecz Muszynianki, dwukrotnie oddał w tym sezonie mecze w Lidze Mistrzyń po 2:3, ale jak na krajowe warunki to nadal niemal galaktyczna ekipa. Nie bez kozery otwiera obecnie tabelę PlusLigi. Niemal przy wszystkich zawodniczka Igora Prielożnego można w ciemno napisać aktualna lub była reprezentantka.

Oczywiście przy wizycie bielszczanek trzeba przywołać dzień chwały Gedanii, czyli 1 marca tego roku, kiedy ekipa z Żukowa jako pierwsza pokonała Aluprof w poprzednim sezonie i tym samym zatrzymała passę rywalek na 17 zwycięstwach z rzędu. Ale tym razem nie można liczyć na tego typu sensację.

Grzegorz Wróbel też realnie podchodzi do tego pojedynku. – Marzymy o wygraniu pierwszego seta w tym sezonie. Na pewno nakażę podopiecznym walkę i nie pozwolę im przegrać tego spotkania już w szatni – podkreśla szkoleniowiec gedanistek.Zresztą tym razem trener nie zamierza jedynie apelować do swoich zawodniczek o dobrą postawę. – Żadna z podstawowych zawodniczek nie może być z siebie zadowolona, jeśli drużyna by przegrała znów 0:3. W takiej sytuacji trzeba będzie szukać roszad w istniejącej kadrze i jestem na nie przygotowany – zapewnia Wróbel.

Szkoleniowiec na sobotę przygotowuje dwie koncepcje gry. Pierwszą opierającą się na dotychczas wiodących siatkarkach oraz drugą, gdzie będzie próba sprawdzenia nowych ustawień, być może skuteczniejszych pod kątem drugiej rundy rozgrywek. Jednak bez względu, na który wariant trener postawi nie będzie walki z faworytem, jeśli Gedania nie zagra doskonale w zagrywce.

Nie mamy mocnego ataku, a zatem w polu serwisu musimy szukać możliwości zaskoczenia przeciwnika, odrzucenia go od siatki. Trzeba też wykorzystać to, że bielszczanki mają w nogach mecze pucharowe – dodaje miejscowy szkoleniowiec, który w sobotę zapewne skorzystał ze wszystkich 12 zawodniczek, które wpisze do protokołu.

Dwunastka na Aluprof:
Rozgrywające: Małgorzata Jeromin, Aleksandra Pasznik
Skrzydłowe: Justyna Sachmacińska, Małgorzata Plebanek, Natalia Kurnikowska, Małgorzata Lizińczyk, Żaneta Rzepnikowska, Joanna Kocemba
Środkowe: Aleksandra Szymańska, Anna Łozowska, Małgorzata Łysiak
Libero: Marta Siwka

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved