Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Pluta: Dla nas najważniejsze są punkty

Marta Pluta: Dla nas najważniejsze są punkty

fot. archiwum

Siatkarki Organiki Łódź pokonały 3:0 w Dąbrowie Górniczej miejscowy MKS na otwarcie 9. kolejki PlusLigi Kobiet. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana rozgrywająca zespołu z Łodzi Marta Pluta, która m.in. świetnie gubiła blok rywalek.

Zawsze jest ktoś kto dostanie mniej piłek, szczególnie przy takim wyniku. Dopiero po meczu zorientowałyśmy się jak duża różnica była w każdym secie – tłumaczyła Marta Pluta mniejszą ilość piłek kierowanych do Julii Szeluchiny.

Troszeczkę można przecierać oczy, szczególnie oglądając jak dziewczyny z Dąbrowy grały z Francuzkami [wygrana 3:0 z ASPTT Mulhouse w Lidze Mistrzyń – dop. red.] – skomentowała wynik MVP spotkania. – Beniaminek musi zapłacić tzw. frycowe. My również borykamy się z problemami zdrowotnymi. Przed meczem z Białymstokiem wypadłam ja, dwie albo trzy dziewczyny były z gorączką, później wypadła Kasia Zarośliska. Ciągle gdzieś tam mamy pod górkę, docieramy się w różnych zestawieniach – dodała Pluta na temat wahań formy swojej ekipy.

Rozgrywająca Organiki stwierdziła, że jej koleżanki po drugiej stronie siatki robiły co mogły z niezbyt dobrego przyjęcia. – Utrudniłyśmy dziewczynom grę naszą zagrywką, od razu robiłyśmy przewagę na poszczególnych skrzydłach. Oskar Kaczmarczyk wraz z trenerem bardzo dobrze nas przygotowali do tego spotkania. Cieszymy się, że ta praca, którą każdy wykonał przed tym spotkaniem, dała jakiś pozytywny efekt.Po tym spotkaniu Marta Pluta śmiała się, że plany Organice na ten sezon kształtują dziennikarze. – Po porażce skazują nas na spadek, a po wygranej na medale – stwierdziła zawodniczka. – My ciężko pracujemy na treningach, mamy dobrego statystyka. Dla nas najważniejsze są punkty, gramy zawsze o zwycięstwo, tak jak każdy.

Rozmawiał Marek Magiera, Polsat Sport

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved