Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Derby regionu radomskiego w Kozienicach

II liga M: Derby regionu radomskiego w Kozienicach

fot. archiwum

Drugoligowcy z Kozienic i Radomia stoczą w sobotę pojedynek o prymat w regionie radomskim. Zdecydowanie najsłabszy zespół grupy III - Armat Kozienice podejmuje Czarnych Radom. Wygrana gości wydaje się więc rozwiązaniem naturalnym.

Pojedynki derbowe zawsze dostarczają dużych emocji, tu jednak może być zupełnie inaczej. Spotkanie ma tylko jednego, wyraźnego faworyta – Czarnych.

Kozieniczanie nie mają już szans na zapewnienie sobie miejsca gwarantującego uniknięcie gry w barażach o utrzymanie w gronie drugoligowców. Każda strata punktów przez radomian, będzie na pewno sporą niespodzianką i może odbić im się przysłowiową czkawką w późniejszych spotkaniach. Nawet bowiem zajmująca ósme miejsce w tabeli Legia Warszawa ma jeszcze szanse na znalezienie się po rundzie zasadniczej w czołowej czwórce .

Cele podopiecznych Jacka Skroka i Wojciecha Stępnia są niezmienne. Czarni liczą na miejsce gwarantujące grę w rundzie play-off.
Nie możemy zlekceważyć sobotniego rywala, musimy potraktować ten mecz bardzo poważnie, mimo że nasz rywal to najsłabszy zespół w lidze. Liczymy na trzy punkty – podkreśla drugi trener Czarnych Wojciech Stępień. Kozieniczanie na pewno nie podłożą się radomianom na parkiecie i będą walczyć do upadłego, gdyż derby wyzwalają w zawodnikach dodatkową motywację. Czarni wierzą jednak w swój potencjał.
Chłopaki grają coraz lepiej, widać że nasza forma się stabilizuje – dodaje Wojciech Stępień.
Na spotkanie w Kozienicach wybierają się także kibice Czarnych, którzy na pewno żywiołowym dopingiem wspomogą radomian w zdobyciu trzech oczek.Mecz Armat – Czarni rozegrany zostanie w sobotę 12 grudnia w hali przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 17.

*Autorem tekstu jest Rafał Kowalski (RadomSport.pl)

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved