Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Czy AZS Nysa powalczy o kolejne zwycięstwo?

I liga: Czy AZS Nysa powalczy o kolejne zwycięstwo?

fot. archiwum

W ramach 11. kolejki I ligi mężczyzn AZS PWSZ Nysa będzie podejmować Ślepsk Suwałki. W ligowej tabeli zespoły dzielą cztery punkty. Gospodarze zamykają stawkę, zaś beniaminek I ligi - Ślepsk - zajmuje 9. pozycję. Kto okaże się górą w tym pojedynku?

Po ostatniej kolejce w lepszych nastrojach mogą być siatkarze z Nysy, którzy pokonali zespół MCKiS PKE Energetyk Jaworzno 3:0. Ślepsk natomiast podejmował Avię Świdnik i w tej konfrontacji nie ugrał nawet seta, choć w drugiej i trzeciej partii walczył do samego końca. Patrząc jednak na dotychczasowy dorobek obu ekip w lepszej sytuacji są goście sobotniego spotkania. Nysanie pierwsze zwycięstwo odnieśli dopiero w 8. kolejce, pokonując 3:2 Pronar Parkiet Hajnówka. Wygrana z Energetykiem była dopiero ich drugim triumfem w tym sezonie. Z kolei ekipa z Suwałk zwyciężyła w trzech dotychczasowych pojedynkach: z Energetykiem, Jokerem Piła i SMS-em Spała.

Dla podopiecznych Dariusza Ratajczaka będzie to bardzo ważne spotkanie. Przyjezdni nie należą do ligowych potentatów, zaś gospodarze tracą do Morza Bałtyk tylko dwa punkty. W razie wygranej nad Ślepskiem za trzy punkty i wyraźnej porażki ekipy ze Szczecina zespół AZS-u ma szansę opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

Liczę, że w nasze szeregi nie wkradnie się luz i uspokojenie. Nadal musimy być skoncentrowani, bo bardzo potrzebujemy punktów, a w meczu z Ślepskiem jest na nie duża szansa – mówił trener Ratajczak w rozmowie dla „Nowej Trybuny Opolskiej".AZS Nysa prawdopodobnie już niedługo wzmocni się kadrowo dzięki problemom II-ligowej Burzy Wrocław. W przypadku rozpadu ekipy z Dolnego Śląska, do zespołu z Nysy dołączą Krzysztof Janczak, Mariusz Dutkiewicz oraz Wojciech Szczurowski.

źródło: inf. własna, Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved