Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Bruno dziękuje kolegom z reprezentacji

Bruno dziękuje kolegom z reprezentacji

fot. archiwum

Najlepszy rozgrywający niedawno zakończonego Pucharu Wielkich Mistrzów, Bruno, syn wielkiego trenera Bernardo Rezende, zadedykował nagrodę swym kolegom z reprezentacji w dowód uznania za znakomitą postawę w turnieju i całym sezonie.

Po triumfie w Pucharze  Wielkich Mistrzów, Bruno Rezende, który jest jednym z trzech zawodników poniżej 25 roku życia w reprezentacji "Canarinhos", wyrażał najwyzsze uznanie i szacunek dla pozostałych zawodników, którzy sprawili, że Brazylia pozostała niepokonana w turnieju, a także udowodnili, że era sukcesów brazylijskiej siatkówki trwa nadal i nie wykazuje najmniejszych oznak końca.

Dedykuję tę nagrodę moim kolegom z reprezentacji – mówił brazylijski rozgrywający – Zawsze mi pomagali. Bez nich, bez ich wspaniałej gry nie byłbym w stanie osiągnąć niczego. Po raz pierwszy otrzymuję indywidualne wyróżnienie w międzynarodowym turnieju i jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu.

Dwudziestotrzyletni Bruno, który zbierał liczne pochwały w czasie Pucharu Wielkich Mistrzów, prowadząc Brazylię do ataku, zawsze mógł liczyć na Gibę i Sergio, najbardziej doświadczonych zawodników w reprezentacji. Bruno nie mógł wymarzyć sobie lepszego pierwszego sezonu na pozycji pierwszego rozgrywającego „Canarinhos". W sezonie reprezentacyjnym 2009 Brazylijczycy tylko raz poczuli gorzki smak porażki, natomiast swoją bogata kolekcję tytułów wzbogacili o kolejne zloty medal Ligi Światowej, mistrzostwo Ameryki Płd. oraz wspominane już trzecie zwycięstwo w Pucharze Wielkich Mistrzów.Bruno nie zamierza popadać w przesadny optymizm: – Wyniki, jakie uzyskiwał nasz zespół w tym roku są wspaniałe, jednak mamy jeszcze wiele pracy przed sobą. Musimy wciąż rozwijać się, uczyć się nowych rzeczy, aby pozostać wśród najlepszych drużyn świata. To wielka odpowiedzialność grać dla Brazylii. Zespoły, stając przeciwko nam, mobilizują wszystkie swoje siły.

W przyszłym roku oczy całego siatkarskiego świata będą skierowane najpierw na występy Brazylii w Lidze Światowej i ewentualny siódmy triumf w ciągu ośmiu lat, a następnie na wrześniowe Mistrzostwa Świata we Włoszech, gdzie ekipa trenera Bernardinho bronić będzie tytułu mistrzowskiego.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved