Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Bydgoszczy prezentacja Richarda Lambourne’a

W Bydgoszczy prezentacja Richarda Lambourne’a

fot. archiwum

Dziś w sali konferencyjnej Hotelu City odbyła się konferencja prasowa, której celem było przedstawienie nowego gracza Delecty Bydgoszcz, Amerykanina, Richarda Lambourne'a. Jego pierwszy mecz w barwach drużyny prawdopodobnie  już w najbliższy weekend.

Na początku spotkania II trener Marian Kardas przeprosił obecnych za nieobecność Waldemara Wspaniałego, którego absencję tłumaczył problemami zdrowotnymi. Dodał również, że jeśli w przeciągu najbliższej doby nie wydarzy się nic niespodziewanego, to zespół w Jastrzębiu wystąpi w optymalnym składzie. Zdradził także, że ekipa do meczu przygotowuje się w hali Chemika, gdyż jest to obiekt bardzo zbliżony, do tego w którym rozegrają sobotnią potyczkę.

Następnie Robert Kaźmierczak (statystyk zespołu) przedstawił sylwetkę i osiągnięcia nowego libero. A ma on się czym pochwalić, gdyż w jego dossier można znaleźć zwycięstwa w Lidze Światowej i w Igrzyskach Olimpijskich w 2008 roku, a także indywidualne nagrody dla najlepszego libero Ligi Światowej w sezonach 2007 i 2008.

Richard Lambourne w odpowiedzi na pytania dziennikarzy powiedział, że od tygodnia trenuje z zespołem i czuje się w nim bardzo dobrze. Dodał, iż bardzo lubi grę w Polsce i w naszej lidze. Ponadto podkreślił, że schlebia mu zainteresowanie wokół jego przyjścia do zespołu, gdyż w Stanach Zjednoczonych siatkówka nie wywołuje takiego zainteresowania. To wielkie zainteresowanie tą dyscypliną sportu sprawia, że ponowny występ przed polską publicznością wywołuje w nim niewielką tremę. Jednakże dodał, że najlepszym sposobem na pozbycie się jej, jest wyjście na parkiet i rozegranie jak najlepszego spotkania.Pojawiły się również niezręczne pytania, między innymi zapytano zawodnika, dlaczego w poprzednim klubie (Lokomotiv Biełgorod) zagrał tylko przez pół sezonu. Richard stwierdził, że nie przedłużył kontraktu, gdyż konkurencja na pozycji libero w lidze rosyjskiej jest ogromna, tym bardziej dla obcokrajowca.

Nowy libero przyznał też, iż pamięta kilku kolegów z nowego klubu, szczególnie wspomniał tutaj Grzegorza Szymańskiego i „Pana" Lipińskiego, z którymi grał w AZS Olsztyn. Zaś z występów w kadrze pamięta zza siatki Piotra Gruszkę i Pawła Woickiego. Na koniec Lambourne żartobliwie powiedział, że uwielbia polskie zupy i prawie bezbłędnie wypowiedział nazwę ulubionej po polsku: „żurek".

autor tekstu: Sebastian Skibiński

źródło: sportowabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved