Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Wrocławianki spróbują powalczyć w Baku

Puchar CEV: Wrocławianki spróbują powalczyć w Baku

fot. archiwum

Spore nadzieje wzbudzał start Impel Gwardii Wrocław w europejskich pucharach. Rzeczywistość okazała się jednak bardzo brutalna. Pierwsze spotkanie z azerską Rabitą Baku nie pozostawiło żadnych złudzeń, która z ekip jest mocniejsza.

W pierwszym spotkaniu wrocławianki dosyć gładko uległy Azerkom 1:3. Wprawdzie gospodarzem pierwszego spotkania była Impel Gwardia Wrocław to mecz musiał być rozgrywany w Twardogórze.

Wybitnie międzynarodowa mieszanka siatkarek w Rabicie Baku znakomicie funkcjonowała w pierwszym spotkaniu. Rabita była tego dnia wyraźnie lepsza i jej zwycięstwo nie podlegało dyskusji. W klubie z Azerbejdżanu ze świecą trzeba by szukać siatkarek z tego kraju. Trzon zespołu tworzą Serbki, których jest w składzie aż pięć. Z wyjątkiem drugiego seta, Rabita wyraźnie górowała nad Gwardią niemal w każdym elemencie gry.

Mając to wszystko na uwadze, wydaje się, że tylko cud może spowodować awans wrocławianek do kolejnej rundy. Nie można jednak odbierać Impel Gwardii wszystkich szans na awans. W tym sezonie niejednokrotnie już siatkarki z Dolnego Śląska zaskakiwały swoją dyspozycją. Gwardzistki są podbudowane ostatnim ligowym zwycięstwem w Pile. Świetne zawody rozegrała tam Joanna Wołosz, która wyrasta powoli na prawdziwe objawienie ligi. Bardzo znaczną zwyżkę formy notuje w ostatnich meczach Aleksandra Szafraniec. Także wiedza na temat rywalek jest zdecydowanie większa. Trzeba mieć tylko nadzieję, że trener Rafał Błaszczyk wyciągnął odpowiednie wnioski z pierwszego meczu i w rewanżu gwardzistki będą potrafiły zrobić z tego użytek.Autorem tekstu jest Tomasz Buczkowski
Więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved