Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Rabita Baku za silna dla wrocławianek

Puchar CEV: Rabita Baku za silna dla wrocławianek

W rewanżowym meczu z azerską drużyną Rabita Baku, siatkarki Impel Gwardii Wrocław ponownie uległy przeciwniczkom, tracąc tym samym szansę na awans do kolejnej rundy Pucharu CEV. Podopieczne trenera Błaszczyka przegrały w Baku 1:3.

Po odpadnięciu z Pucharu CEV wrocławianki nie żegnają się jeszcze z europejskimi pucharami. Wraz z pozostałymi zespołami, które okazały się słabsze w dwumeczach 1/16 finału trafią teraz do Challenge Cup.

W meczu rewanżowym w Baku siatkarki Gwardii "postawiły się" rywalkom jedynie w drugim i czwartym secie. Już w pierwszej partii siatkarki z Baku pokazały polskiej ekipie "miejsce w szeregu". Szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które powiększały do samego końca i ostatecznie wygrały 25:15. W drugiej partii wrocławianki zagrały już lepiej i po walce w końcówce wygrały do 23. Kolejna odsłona meczu to scenariusz jak z pierwszego seta. Gospodynie zagrały pewnie i ponownie zwyciężyły do 15. Gwardia miała okazję doprowadzić do tie-breaka, walczyła do końca w czwartym secie, jednak ostatecznie triumfowały bardziej doświadczone siatkarki z Baku.

Rabita Baku – Impel Gwardia Wrocław 3:1
(25:15, 23:25, 25:15, 25:23)