Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Pszczynianki lepsze od Sokoła nawet w okrojonym składzie

PP: Pszczynianki lepsze od Sokoła nawet w okrojonym składzie

- Fala tsunami zalała Sokół - grzmiał głos Janusza Krolla, kierownika drużyny PLKS-u, po środowym rewanżowym meczu Pucharu Polski w Chorzowie. Pszczynianki pokonały na wyjeździe Sokół 3:0 i awansowały do dalszych gier w Pucharze Polski.

Do spotkania z chorzowiankami zespół trenera Jarosława Bodysa przystępował bez Dominiki Marszałek (skręcona kostka) i Anny Gwiżdż (choroba). Przewaga psychiczna była jednak po stronie PLKS-u, który przed tygodniem w Pszczynie wygrał 3:2, zaś w sobotę, w spotkaniu ligowym 3:1.

Pierwsze dwa sety były wyrównane. Za każdym razem pszczynianki wygrywały jednak do 23. W trzeciej partii PLKS prowadził już 20:8. Trener Bodys zdecydował się na roszady w składzie, które spowodowały nieco zamieszania, bo Sokół zaczął odrabiać straty. W pewnym momencie było już 24:16 dla PLKS-u, ale set zakończył się wynikiem 25:21.

Pszczynianki po raz drugi w Pucharze Polski, a po raz trzeci w ciągu tygodnia pokonały Sokoła Chorzów i awansowały do kolejnej rundy PP. Na tym etapie pszczynianki będą rywalizować już z przedstawicielami Ekstraklasy.

Sokół Chorzów – PLKS Pszczyna 0:3
(23:25, 23:25, 21:25)

PLKS: Filip, Jędrys-Szynkiel, Bodys, Węcławek, Mitręga, Kosiarska (libero) oraz Haratyk, Markiel, Placek i Bartlak